مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ جمعه ۱ تير -اِجُّمعَة ٨ شوال ١٤٣٩ - Friday June 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  1931   بازدید    تاریخ درج مطلب  7/11/1387    
 
 
شهيد جعفر جهازي

نام : جعفر
نام خانوادگي: جهازي
محل تولد: اردبيل
تاريخ تولد: 1338
محل شهادت: عمليات بيت المقدس
تاريخ شهادت: 1361

شهيد جعفر جهازي در سال 1338 ه.ش در خانواده مذهبي و متدين در شهر اردبيل پا به عرصه حيات نهاد. پس از طي دوران کودکي در جمع خانواده ساده و قانع، در اردبيل به تحصيلات خويش تا اخذ ديپلم کشاورزي، ادامه داد و سپس به جهت علاقه شديد قلبي جهت تحصيل معارف اسلامي و علوم حوزوي عازم حوزه علميه قم گرديد.
او در طول دوران تحصيل زندگي ساده و محقرانه اي براي خود انتخاب کرده بود و هر چه توشه و توان مالي پيدا مي کرد، آن را به نيازمندان مي داد. شهيد جعفر جهازي پس از پيروزي انقلاب و به دنبال تهاجم وحشيانه رژيم بعث عراق به خاک ميهن، بي درنگ از حوزه علميه قم راهي مناطق جنگي جنوب کشور گرديد. او در ماجراي محاصره و سقوط خرمشهر به همراه بيست و دو تن از همرزمان غيورش در مقابل خيل عظيم نيروهاي مجهز عراقي مقاومت نموده به خلق حماسه هايي ماندگار در تاريخ پر افتخار اين مرز و بوم پرداخت. 
پس از سقوط خونين شهر، جعفر با شرکت در عمليات بيت المقدس در سال 1361، اين توفيق را داشت که در آزاد سازي اين شهر سهيم باشد و به آرزوي خويش که طرد نيروهاي بعثي از اين شهر بود نايل آيد.
 
فراز هايي از وصيت نامه شهيد
ما از آن خداييم و به سوي او باز مي گرديم. اين است آنچه خدا و رسولش به ما وعده دادند و راست گفتند خدا و رسول خدا. خدايا بر ايمان و تسليم ما بيفزا.
من از شما مي خواهم تا آنجا که در توان داريد، براي اسلام تبليغ کنيد و مردم ناآگاه را آگاهي دهيد تا ان شاء الله اسلام به پيروزي نهايي خود برسد. ما در راه اسلام، جانمان عزيزتر از مولايمان حضرت علي(ع) و سالار شهيدان حضرت امام حسين(ع) نيست؛ همگي ما بايد از امامانمان پند بگيريم و براي اسلام مبارزه کنيم.
خداوندا ! تو مي داني که من بسيار ضعيف تر از آنم که بتوانم خدمتي به اسلام بنمايم، ليکن جسمي ناتوان در اختيار دارم که البته در اختيار توست و آن را در راه تو – اي پروردگار بزرگ و دادگر – قربان خواهم کرد ...

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :5.0 از 5 امتياز است.


12345
3 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 78 -1 -1

شهدای روحانی
سرداران شهید
شهدای رزمنده
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse