مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ يکشنبه ۲ ارديبهشت -اِلأَحَّد ٦ شعبان ١٤٣٩ - Sunday April 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  1847   بازدید    تاریخ درج مطلب  7/11/1387    
 
 
شهيد توکل جعفري

نام : توکل
نام خانوادگي: جعفري
محل تولد: کهراز
تاريخ تولد: 1344
محل شهادت: منطقه شرق دجله
تاريخ شهادت: 24/12/63

شهيدتوکل جعفري در سال 1344 ه.ش در روستاي کهراز از توابع شهرستان خلخال جامه هستي بر تن کرده، قدم بر عرصه گيتي نهاد. دوران کودکي و نوجواني را به کار و تحصيل در همان جا سپري نمود، پس از اخذ مدرک اوّل دبيرستان، براي کسب علوم ديني رهسپار حوزه علميه گرديد. از سال 1359 به رغم اسرار اساتيدش، مبني بر ادامه تحصيلات به جهت توانايي  ها و پيشرفت هاي روز افزون، درس و بحث را تعطيل کرده، جهت دفاع کيان کشور و برقراري امنيت ميهن، عازم مناطق کردستان شد و پس از آغاز تهاجم وحشيانه رژيم متجاوز بعثي، در کسوت پاسداري راهي مناطق جنگي جنوب کشور گرديد. شهيد توکل جعفري پس از چندين سال جهاد و مبارزه و نايل آمدن به مقام جانبازي به خاطر دو بار جراحت و زخمي که از خانواده پنهان داشته بود، در تاريخ 24/12/63 در منطقه شرق دجله و در عمليات بدر به هنگام نماز به بارگاه ربوبي بار يافت و به توفيق شهادت نايل شد.

آخرين حرفهايش به مادر در وصيت نامه
مادر جان! مانند يک پرنده اسير، آنقدر بال بال زده ام که ديگر بالهايم درد مي کند. تو را به حضرت ابوالفضل، شيرت را حلالم کن، تا اين بار ديگر پرواز کنم و آزاد شوم. چون تو حلالم نکرده اي و راضي نيستي، هميشه گلوله ها از کنارم رد مي شوند و به من اصابت نمي کنند، تو را به خدا به شهادت من راضي باش.
و وقتي پاي صحبت مادر شهيد جعفري مي نشينيم مي گويد: آنقدر مرا قسم داد و التماس کرد تا اينکه رضايتم را براي شهادتش گرفت و رفت.

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :1.0 از 5 امتياز است.


12345
1 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 77 -1 -1

شهدای روحانی
سرداران شهید
شهدای رزمنده
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse