مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ يکشنبه ۲ ارديبهشت -اِلأَحَّد ٦ شعبان ١٤٣٩ - Sunday April 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  2219   بازدید    تاریخ درج مطلب  7/11/1387    
 
 
شهيد ابو الفضل پيرزاده


نام : ابوالفضل
نام خانوادگي: پيرزاده
محل تولد: اردبيل
تاريخ تولد: 1334
محل شهادت:اردبيل

شهيد ابوالفضل پيرزاده در سال 1334 ه ش در شهر مذهبي اردبيل متولد شد. او از همان کودکي پرورده کار و باليده فقر و پرهيز بود. هر لحظه دوران نوجواني اش با تلاش سپري مي شد بر سينه سبز ميدان هاي عمومي و پارکهاي شهري، دستان کوشاي او بود که به مزدي نا چيز، سبزينگي حيات مي افشاند. وي بعد از اتمام تحصيلات دبيرستاني، وارد حوزه علميه شد و جهت تکميل دروس حوزوي به قم عزيمت نمود و تا پايان سطح در مدرسه حقاني، به تحصيل پرداخت.
شهيد پيرزاده از نخستين روزهاي تشکيل سپاه، خالصانه و صادقانه قبول مسئوليت کرده، انجام وظيفه مي نمود. مدتي بعد به پارس آباد رفته، در دادگاه انقلاب اسلامي آن شهر، مشغول به کار شد و بعدها به دعوت آموزش و پرورش اردبيل شغل معلمي را انتخاب نمود.
زنگ ترخيص از مدرسه به صدا در آمد. موعد لقا با معشوق يکتا، که عاشقانه در فراقش مي سوخت، فرا رسيده بود، به روال هميشه با تعدادي از دانش آموزان، مدرسه را ترک نمود. کوردلان مسلح منتظرش بودند. به ناگاه تيري شليک شد. ابوالفضل فرياد زد: «بچه ها زود از اطراف من پراکنده شويد تا آسيبي نبينيد. اينها قصد ترور مرا دارند.»
از لابلاي انگشتانش که روي شکم گذاشته بود، خون به سرعت جاري بود. در راهروي بيمارستان روي برانکارد، دستش را از روي شکم برداشته و به روي زانويش گذاشت و قامت خويش راست گردانيد لحظه اي چشمانش را گشود، به آسمان خيره شد و با صدايي مرتعش گفت :«يا الله» و دوباره چشم بست و روحش آرام گرفت.

فراز هايي از وصيت نامه شهيد
...بايد لااقل يک بار در هفته دعاي کميل بخوانيد. بايد سعي کنيد دعاي ندبه بخوانيد سعي کنيد وقتها را بيهوده و بيخود تلف نکنيد. بايد سعي کنيد بي برنامه نباشيد. نهج البلاغه و قرآن بخوانيد چون ما زنده اينهاييم. دوستان عزيز! اگر مطالعات اسلامي تان قوي نباشد، نرويد سراغ مطالعه کتب غير اسلامي. تا اطلاع کافي از اسلام نداريم، نبايد دنبال چرنديات ديگران برويم.

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 74 -1 -1

شهدای روحانی
سرداران شهید
شهدای رزمنده
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse