مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ جمعه ۱ تير -اِجُّمعَة ٨ شوال ١٤٣٩ - Friday June 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  2160   بازدید    تاریخ درج مطلب  7/11/1387    
 
 
شهيد حجت ايراني


نام : حجّت
نام خانوادگي: ايراني
محل تولد: اردبيل
تاريخ تولد: 6/5/1341
محل شهادت: شلمچه
تاريخ شهادت: 5/12/1365

شهيد حجّت ايراني در روز ششم مرداد ماه سال 1341 ه ش در شهرستان اردبيل ديده به جهان گشود و در دامان پر مهر خانواده متدين و مذهبي پرورش يافت. حجت از همان کودکي با قران و ادعيه انس گرفت و عشق به ائمه در وجودش شکل پيدا کرد او دوران تحصيل خود را تا اواخر دبيرستان با موفقيت سپري نمود و سر انجام به جهت علاقه فراوان به کسب علوم ديني، در حوزه علميه اردبيل مشغول به تحصيل علوم حوزوي گرديد. همزمان با اوج گيري غائله غرب کشور، او که جواني هيجده ساله بود، با احساس وظيفه نسبت به دفاع از کيان کشور، راهي مناطق جنگي کردستان گرديد. در حالي که پدرش نيز با تعطيل کردن مغازه او را در اين سفر همراهي مي نمود. شهيد حجت ايراني، تا زمان شهادت سه نوبت رهسپار مناطق جنگي جنوب کشور گرديد و در صف مبارزان بسيجي به پيکار با خصم زبون پرداخت و سر انجام، او که بي تاب شهادت بود و روح بيقرارش مشتاق پر کشيدن و رها شدن از قفس تن مي نمود، در پنجم اسفند ماه سال 1365 و در معراج گاه شلمچه به آرزوي ديرينه خود نايل آمد و شهد شهادت نوشيد.

فراز هايي از وصيت نامه شهيد
بار پروردگارا، شکر تو را که به ما هستي سعادتمندانه بخشيدي و عطش ما را سيراب نمودي و چنان خوشبختمان نمودي که موفق شديم در صف پيکار گران با دشمن صهيونيستي در آييم و لطف تو شامل حال بنده گناهکار و رو سياه نيز گرديد. اي خدا من چنان لياقتي نداشتم که يک مرتبه مرا نظر کردي تا توانستم در نعمت عظماي تو وارد آيم. نمي دانم توانايي شکر اين همه نعمات را خواهم داشت يا نه؟ ما هميشه در غفلت بوده ايم ولي تو ما را از ياد نبردي. اين ما بوديم که تو را چنانکه شايسته باشد نشناخته ايم. بار الها تو هميشه براي بندگانت توجه خاصي داشتي و باز منتظريم تا آن که آرزوي نهايي ما را برآورده نمايي و ما را در صف شهيدان گلگون کفن قرار دهي تا بتوانيم بر سعادت ابدي و جاوداني دست يابيم.

 

 

 

 

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :2.0 از 5 امتياز است.


12345
1 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 72 -1 -1

شهدای روحانی
سرداران شهید
شهدای رزمنده
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse