مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ يکشنبه ۶ مهر -اِلأَحَّد ٩ صفر ١٤٤٢ - Sunday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  910   بازدید    تاریخ درج مطلب  5/5/1393    
 
 
بدحجابی، دلیل بالارفتن​ عطش جنسی
 

یکی از غرایزی که با انسان متولد می شود، غریزه جنسی است. وجود درجاتی از این غریزه در هر دو جنس مذکر و مونث، لازم و ضروری است چون نه تنها پاسخگویی به آن موجب آرامش دو جنس و افزایش امید به زندگی و تقویت روحیه برای دستیابی به آمال و آرزوها می شود بلکه می تواند در توالی نسل و ازدیاد جمعیت تاثیر بسزایی داشته باشد.

 

 

 

غریزه جنسی مثل شمشیر دو لبه ای است که اگر بخوبی و در نهاد خانواده مهار نشود، به غریزه ای نیرومند، عصیانگر و دریاصفت تبدیل می شود و هر چه بیشتر و از طریق کنترل نشده اطاعت شود، سرکش تر می شود و همچون آتشی است که هر چه به آن بیشتر بدمند شعله ورتر می شود، در نتیجه غریزه جنسی همچون دیگر غریزه های انسان باید به اندازه و طبیعی تامین شود.

اما چه عواملی باعث طغیان غریزه جنسی و بالا رفتن سطح استانداردهای جنسی می شود؟ چرا تامین صحیح نیاز جنسی در نهاد خانواده کمرنگ و پای این نیاز به محیط کار و جامعه باز شده است؟ چرا آرامش روانی خانواده ها در حال نابودی است؟ چرا بحرانی به نام خشونت و آزار جنسی در حال گسترش است؟ چرا...؟

نبود حد و مرز تعریف شده میان زن و مرد در محیط کار و جامعه، معاشرت های همراه با بی بند و باری و بد حجابی، پوشش های جاذب و بدن نما، آرایش های محرک و از همه بدتر تماشای برنامه ها و سریال های ماهواره ای که در آنها روابط جنسی جنون آمیز و تبلیغات مسموم بسیار دیده می شود عامل اصلی تشدید تحریکات، هیجانات، خیالپردازی ها و الگوبرداری های ناصحیح جنسی است و روابط خارج از پیمان ازدواج را به دنبال دارد و تقاضای جنسی را که غریزه ای نامحدود است افزایش می دهد و این خواسته به شکل عطش جنسی و با چشم چرانی شعله ور می شود.

مرد طالب است و زن مطلوب

امین کشوری در کتاب«حجاب من» درباره چگونگی پیدایش عطش جنسی می گوید: زن موجودی جذاب، لطیف، خواستنی و یکی از زیبایی های نظام آفرینش است. سخن گفتن و جذابیت های رفتاری اش از سرمایه های وجودی اوست. به حکم طبیعت زن مطلوب است و خواسته یا ناخواسته مرد را طالب خود می کند. میل به خودنمایی، خودآرایی و دلبری در زن بسیار قوی تر از مرد است و همین عامل هم هست که مرد را دلباخته می کند و در دام علاقه خود اسیر می سازد. مرد با کوچک ترین بهانه ای حتی یک نگاه تحریک می شود. صبر و تحمل او در برابر غرایز جنسی از زن کمتر است و دائم فکر کردن به صحنه های ذخیره شده از گناهان، آرامش و روان او را بر هم می زند و او را در باتلاق مسائل جنسی گرفتار می کند. اینجاست که اگر مرد میل خود را به طور طبیعی و در نهاد خانواده ارضا نکند، کامجویی ها، التهابات جنسی و لذت های شهوانی اشباع نشدنی او در محیط کار و اجتماع هویدا خواهد شد و این زن است که در خانه و جامعه امنیت خود را از دست می دهد.

 

البته در روابط آزاد زن و مرد اگر تمایل به یکدیگر دوسویه و متقابل باشد، پیوندهای کال مشروع یا نامشروع بی سرانجام شکل می گیرد. ولی اگر تمایل یکطرفه باشد و زن علاقه و تمایلی به ایجاد رابطه نداشته باشد، در بسیاری از موارد پدیده ای به نام تجاوز و خشونت یا آزار جنسی در قالب چشم چرانی، تماس لمسی، خویشتن نمایی و... رخ می نماید.

مردان بیمار و هوسباز، ماهیت زن را در تن و جسم او خلاصه می کنند. آنان ارزش زن را فقط ناشی از رفتار یا جذابیت جنسی او می دانند و خصوصیات بارز و معنوی همچون همسری و مادری زن را در نظر نگرفته و او را در خیال خود به یک شیء جنسی تبدیل می کنند. قیافه های پرناز و غمزه، موهای الوان، چشم های نافذ و قسمت های ظریف و تراش خورده بدن زن از جمله مهم ترین قسمت های محرکی است که تظاهر آن می تواند امنیت و مصونیت زن را سلب کند. به همین دلیل چون نمی توان جلوی قوه قدرتمند بینایی برخی مردان را گرفت، اسلام از زنان خواسته که با حفظ پوشش از حقوق فردی و اجتماعی خود محافظت و دفاع کنند. در حقیقت پوشیدگی باعث می شود که انسان هر چه را که می خواهد، نبیند و در نتیجه درباره اش هم فکر نمی کند و در نهایت گناه و تحریکات کمتری اتفاق می افتد.

رنگ باختن جذابیت های زنانه

اما چرا سطح استانداردهای جنسی بالا رفته است؟ وقتی زیبایی های ظاهری و جذابیت های جنسی به فراوانی در محیط جامعه هویدا باشد، این تنوعات و فراوانی ها موجب می شود که جنس زن، در نظر مردان عادی شود. در واقع جذابیت های زنانه رنگ می بازد و دیگر نمی تواند پاسخگوی تقاضای روحی، روانی و جنسی مردان باشد. بر این اساس به نظر طبیعی می رسد که جنس مرد به دنبال سطح جدید از روابط و جذابیت های جنسی باشد که متاسفانه این تنوعات به نهاد خانواده نیز لطمه می زند. زیرا زن یا مردی که بر اساس اصول و موازین اسلامی یک زندگی سالم را تشکیل داده اند، هرگز نمی توانند نیازهای مهار نشده همسرشان را برآورده سازند. بنابراین​ باعث از دست رفتن آرامش روانی افراد خانواده و وارد آمدن فشار مضاعف بر زنان می شود و می تواند پیامدهای ناخوشایندی همچون خیانت، متارکه و طلاق را به دنبال داشته باشد. ضمن این که جوانان نیز با مشاهده چنین مشکلاتی، تن به ازدواج و تشکیل خانواده نمی دهند و در نتیجه نسلی هم به وجود نمی آید و این موجب سیر نزولی جمعیت جامعه می شود و پس از گذشت مدت زمانی نیز درصد بزرگسالان و سالخوردگان نسبت به درصد کودکان و نوجوانان بیشتر می شود.

هدف از آزادی چیست؟

گاهی از زبان برخی شنیده می شود که زنان آزادی لازم را ندارند. امین کشوری در کتاب حجاب من می گوید: آنها کسانی هستند که سعی در فریب زنان را داشته و دارند. هدف آنها رهایی زن از پوشیدگی است تا از این طریق به تمایلات افسارگسیخته جنسی شان برسند. به واقع این آزادی متعلق به مردانی است که هر جا اراده کنند می توانند از زنان و جذابیت ها و زیبایی های آنها سوءاستفاده کنند، بدون آن که زن بخواهد یا متوجه شود. برای این گونه مردان فرقی میان خانه و جامعه وجود ندارد و چون حریم میان خانواده و جامعه را برداشته اند هر کسی هم می تواند به حریم خصوصی شان که مهم ترینش نوامیس است دست اندازی کند. تحقیقات نشان می دهد در کشورهای غربی در فصول سرد سال که زنان از پوشش هایی چون پالتو و شال استفاده می کنند بدترین دوران برای مردان هوسباز و بی بند و بار به شمار می رود.

تقویت پیوند زناشویی

اصل کلام این است، اسلام نه می گوید که زن از خانه بیرون نرود و نه می گوید حق تحصیل علم و دانش را ندارد، فقط می گوید زنان باید از پوششی شرعی برخوردار باشند، چون زن زیبایی و ظرافت هایی دارد که مرد طالبش است. زن باید در جای مناسب و در محیط خانواده و در مقابل همسر جذابیت های کلامی، رفتاری و ظاهری خود را به کارگیرد. آن دسته از مردان هم باید از نظربازی و افکار بیمار و گناه آلود خود را فارغ کنند، چون لذت جویی های شهوانی نیروی مفید آنان را فلج می کند و این موجب تضعیف اجتماع می شود.

این را هم بدانید هر چیزی که موجب تحکیم پیوند خانواده و سبب صمیمیت رابطه همسران می شود برای کانون خانواده مفید است و در ایجاد آن باید حداکثر کوشش مبذول شود. مهم ترین آن اختصاص یافتن درخواست ها و لذت های جنسی در حریم خانواده و در کادر ازدواج است. تلاش در این راه پیوند زن و شوهری را محکم می کند و موجب اتصال بیشتر همسران به یکدیگر می شود.

نویسنده: فاخره بهبهانی

منبع: روزنامه جام جم

 

 

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 67390 -1 -1

ازدواج
رفتارشناسی
ناهنجاری ها
اصول تربیتی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse