مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ چهارشنبه ۳۰ آبان -اِلأَربِعا ١٢ ربيع الاول ١٤٤٠ - Wednesday November 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  1455   بازدید    تاریخ درج مطلب  22/1/1393    
 
 
زیستگاه های استان اردبیل
 

زیستگاه آقابابا: این زیستگاه در ۸۳ کیلومتری شمال شرقی مشکین شهر، در کوه های آقابابا واقع شده و ۷۰ کیلومتر مربع وسعت و ۱۲۰۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد. این منطقه محل زیست وحوشی مانند کل و بز، گرگ، خرگوش، خوک و کبک است.

 

 

 

زیستگاه حسن دره سی: این زیستگاه با ۶۰ کیلومتر مربع وسعت و ۱۷۰۰ متر ارتفاع از سطح دریا در۸۰ کیلومتری شمال شرق مشکین شهر قرار گرفته و حیواناتی مانند کل و بز، خوک، خرگوش، گرگ، روباه و کبک در آن زندگی می کنند.

زیستگاه هوشنگ میدانی و قره گؤل: این میدان در دامنه شمال غربی کوهستان سبلان به ارتفاع ۲۷۲۵ متر واقع شده است. تالاب قره گؤل نیز با ۲۸۲۰ متر ارتفاع از سطح دریا در قسمت شمال غربی دامنه های هرم کوه و جنوب شرقی زیستگاه هوشنگ میدانی قرار دارد. این منطقه زیستگاه قوچ و میش ارمنی، کبک معمولی، کبک دری و بسیاری از حیوانات و پرندگان وحشی دیگر است.

زیستگاه خروسلو: زیستگاه خروسلو با ۱۲۰ کیلومتر مربع وسعت و ۱۲۰۰ متر ارتفاع از سطح دریا در ۹۵ کیلومتری شمال شرق مشکین شهر واقع شده و محل زیست انواع وحوش مانند آهو، کل و بز، گرگ، روباه، خرگوش، باقرقره و هوبره است.

زیستگاه موویل: این زیستگاه در بند موویل در جنوب مشکین شهر و در غرب کوه های هرم سبلان واقع شده است و ارتفاع آن از سطح دریا ۳۲۰۰ متر است. در این زیستگاه، قوچ و میش ارمنی، کل و بز از نوع سفید طوقدار، کبک دری، خرس قهوه ای و خاکستری، گرگ، خوک، خرگوش، انواع پرندگان شکاری و لاشخور زندگی می کنند.

زیستگاه سروان دره سی: این زیستگاه با ۱۰۵ کیلومتر مربع وسعت در ۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشکین شهر قرار گرفته است. در این زیستگاه که ۲۰۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد، کل و بز، خرس قهوه ای، قوچ و میش(در زمستان)، گرگ، خرگوش، روباه، کبک و کبک دری زندگی می کنند.

زیستگاه شیروان دره سی: این زیستگاه با ۷۵ کیلومتر مربع مساحت و با ۲۲۰۰ متر ارتفاع از سطح دریا، در ۲۰ کیلومتری جنوب شرق مشکین شهر قرار دارد. زیستگاه«شیروان دره سی» محل زندگی دائمی جانورانی مانند کل و بز، خوک، روباه، گرگ، قوچ و میش ارمنی، خرگوش، کبک، کبک دری، قمری، فاخته و شماری از جانوران دیگر و پرندگان مهاجر است.

 

 

 

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 61350 -1 -1

گردشگری در استان
مراکز علمی و دانشگاه ها
مشاهیر استان
آداب و رسوم استان
مساجد و عبادتگاه های استان
معرفی شهرستان ها
اردبیل شناسی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse