مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ يکشنبه ۶ مهر -اِلأَحَّد ٩ صفر ١٤٤٢ - Sunday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  919   بازدید    تاریخ درج مطلب  6/3/1392    
 
 
بگومگوها را پایان دهید

 

شاید بارها برای تان پیش آمده که در حال گفتگو با همسرتان، گمان کنید که به حرف هایتان گوش نمی دهد و پس از تمام شدن گفتگو متوجه شوید نه تنها حرف های تان با هم یکی نشده و به یک نتیجه مشترک نرسیده اید، بلکه گفتگوی خود را با دلخوری از یکدیگر به پایان رسانده اید. می دانید راه انجام گفتگویی مطبوع چیست؟ ناآگاهی درباره مسائل زناشویی که این روزها خیلی همه گیر شده، براحتی می تواند با گذشت زمان بنیان خانواده را سست کند و مشکلاتی اساسی را در زندگی مشترک تان به وجود بیاورد. این مشکلات از کجا سرچشمه می گیرد؟ آیا نشانه نبودن تفاهم بین شما و همسرتان است یا نشاندهنده نداشتن مهارت لازم برای یک گفت وگوی مطلوب؟

 

 

رایج ترین مشکلات زوج های جوان چیست؟

 

رابطه با خانواده ها: این از رایج ترین مشکلاتی است که اغلب زوج های جوان با آن مواجه می شوند و هرکدام سعی دارند که رابطه صمیمی سابق خود را با خانواده نگه دارند.

 

حسابدار خانواده: در ابتدای زندگی مشترک، از آن جا که راهی طولانی در پیش است، طرفین می خواهند برای اطمینان خاطر بیشتر، سررشته امور را در دست بگیرند اما حقیقت این است که شما در نهایت باید برای این کار تصمیمی بگیرید که هر دو از آن راضی باشید.

 

گذراندن تعطیلات: بعد از شروع یک زندگی مشترک، زن و شوهر دوست دارند تعطیلات شان را همان گونه که در دوران مجردی تصور می کردند سپری کنند، در چنین شرایطی ممکن است که نظرات متفاوتی در خصوص نحوه گذراندن تعطیلات عنوان شود.

 

معاشرت با دوستان: بعد از ازدواج، معاشرت با دوستان متأهل از سرگرمی های پرطرفدار زوج های جوان است. زن و شوهر سعی می کنند دوستان خود را به یکدیگر معرفی کرده و باب معاشرت با آن ها را باز کنند. در این مورد، رقابتی پنهانی ممکن است به وجود بیاید که تنها چاره آن، صحبت کردن در این مورد است.

 

تربیت بچه ها: اگر زن و شوهر در این مورد به اتفاق نظر نرسند، در آینده کوچک ترین دردسری را که کودک شان بیافریند به گردن یکدیگر خواهند انداخت که نتیجه آن، کدورت هایی است که بسختی از یاد می رود.

 

تصمیم گیری مشترک، تحمیل نظرات نیست

 

آیا درست است که همیشه یکی از دو نفر تصمیم بگیرد و انتظار داشته باشد که دیگری آن را قبول کند؟ آیا در صورتی که نظرها متفاوت باشد، درست است که همیشه یکی به سود دیگری کنار برود؟ مسلماً نه... بدیهی است که در هیچ زندگی زناشویی ، جای اختلاف نظر خالی نیست و این اختلاف نظرها به شرط کوچک و بی اهمیت بودن، به زندگی هیجان می بخشد و آن را از یکنواختی نجات می دهد.

 

این ۲ نکته را روی دیوار خانه تان بنویسید

 

سعادت زناشویی، حفظ شادابی و طراوت عشق، مستلزم این است که زن و مرد نظر خود را ابراز کرده، ریشه و علل اختلاف نظر را بررسی و زمینه را برای گرفتن تصمیم مشترک فراهم کنند. زن و شوهر باید این واقعیت را پذیرا شوند که وجود اختلاف نظر در زندگی زناشویی، اجتناب ناپذیر است و در این صورت اگر به دنبال خوشبختی هستند، سعی کنند نظرات شان را هرچه بیشتر به هم نزدیک کنند.

 

برای این که از شر بگو مگوها خلاص شوید و تصمیماتی مشترک بگیرید: گذشت داشته باشید و حسن نیت خود را ابراز کنید. سعی کنید هیچ وقت نگویید کی حق دارد و کی حق ندارد، کدام درست است و کدام غلط است. در یک کلام: سعی کنید هیچ وقت به دنبال مقصر نگردید.

 

منبع: روزنامه جام جم

 

 

 

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 46922 -1 -1

ازدواج
رفتارشناسی
ناهنجاری ها
اصول تربیتی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse