مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ يکشنبه ۶ مهر -اِلأَحَّد ٩ صفر ١٤٤٢ - Sunday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  1470   بازدید    تاریخ درج مطلب  7/10/1391    
 
 
دانشجويان ادامه‌دهنده راه شهدای علم و فناوری باشند

پدر شهيد مصطفی احمدی‌روشن با تأكيد بر اينكه دانشجويان بايد ادامه‌دهنده راه شهدای جهاد علم و فناوری باشند، گفت: دشمنان با ترور انديشمندان كشورمان با خيال خام خويش می‌خواهند جلوی پيشرفت علمی ملت ايران را در عرصه‌های مختلف بگيرند ولی بدانند با اين اقدامات، تلاش جوانان ايران اسلامی چندين برابر خواهد شد.

پرويز آژيده، رئيس دانشگاه تبريز ، در آيين تجليل از 61 نفر از دانشجويان برگزيده كنكور سراسری، المپياد دانشجويی و نمونه دانشگاه تبريز كه با حضور پدر شهيد مصطفی احمدی‌روشن برگزار شد، با بيان اينكه استكبار جهانی از توسعه علمی ملت ايران در هراس بوده و در اين راستا اقدام به ترور دانشمندان هسته‌ای كشورمان كرده است، اظهار كرد: دشمن با توطئه‌های مختلف از جمله ترور نمی‌خواهد ما كشوری پيشرفته باشيم و می‌خواهند ملت ايران وابسته آنان باشد.

وی با اشاره به اينكه مسئولان و مديران اين دانشگاه خدمتگذاری به دانشجويان به‌ويژه نخبگان را مهمترين وظيفه خود می‌دانند، يادآور شد: بايد با شناسايی دانشجويان نخبه، مبتكر و خلاق حمايت‌های لازم از اين قشر به عمل آيد و اگر بخواهيم در آينده كشوری توسعه يافته و پيشرفته‌ای داشته باشيم بايد از اين جوانان حمايت‌های ويژه ای بكنيم.

پدر شهيد مصطفی‌ احمدی‌روشن نيز در اين مراسم با تأكيد بر اينكه دانشجويان آينده‌سازان كشورمان هستند و بايد ادامه‌دهنده راه شهدای جهاد علم و فناوری باشند، گفت: دشمنان با ترور انديشمندان علمی كشورمان با خيال خام خويش می‌خواهند جلوی پيشرفت علمی ملت ايران را در عرصه‌های مختلف بگيرند ولی اين دشمنان بدانند با اين اقدامات، تلاش جوانان ايران اسلامی چندين برابر خواهد شد. بعد از شهادت مصطفی دانشجويان با تغيير رشته به فيزيك هسته‌ای نشان دادند كه راه اين شهدا ادامه خواهد داشت.

وی با بيان اينكه ملت ايران بعد از انقلاب در جبهه هشت سال دفاع مقدس، تسخير لانه جاسوسی، سازندگی و جبهه علم و فناوری نشان دادند كه هيچ وقت نمی‌خواهند وابسته استكبار جهانی باشند، اظهار کرد: اين مردم با توكل به خدا و تلاش توانستند در اين عرصه‌ها پيروز شوند و از اين به بعد نيز برای تعالی كشورمان مقابل توطئه دشمنان ايستادگی خواهند كرد.

احمدی‌روشن ولايت‌مداری، تلاش شبانه‌روزی، خوش‌رويی، بنده مقرب برای خدا و فرزند خوب برای خانواده بودن را از جمله مهمترين ويژگی‌های شهيد مصطفی احمدی‌روشن بيان كرد.

حميدرضا قاسم‌زاده، معاون آموزشی و تحصيلات تكميلی دانشگاه تبريز نيز در اين آيين ضمن تقدير از تلاش دانشجويان نمونه و نخبه اين دانشگاه گفت: كشورمان به داشتن چنين دانشجويان نخبه و با استعداد نياز دارد و تمام امكانات دانشگاه در چارچوب قانون در خدمت موفقيت و سربلندی دانشجويان نخبه خواهد بود.

وی افزود: دفتر استعداد درخشان دانشگاه تبريز از سال 1384 فعاليت‌های خود را آغاز كرده و در حال حاضر 554 نفر عضو اين دفتر هستند كه از اين تعداد 47 درصد دختر می‌باشند.

به گفته وی اجرای 30 طرح پژوهشی، چاپ 300 مقاله در مجلات علمی و پژوهشی و ارائه 400 مقاله در همايش‌ها و كنفرانس‌های بين‌المللی و ملی را از جمله فعاليت‌های اين دانشجويان برشمرد.

حسين نويد، معاون دانشجويی دانشگاه تبريز هم در اين آيين از تدوين آيين‌نامه انتخاب دانشجويان نمونه اين دانشگاه خبر داد و گفت: تجليل از دانشجويان نمونه و نخبه از الويت‌های مهم دانشگاه بود و در اين راستا بر اساس استانداردهای وزارت علوم آيين نامه مربوطه تدوين شد كه آموزشی، پژوهشی و فرهنگی از جمله معيارهای اين انتخاب بوده است.

يادآور می‌شود در اين آيين از 12 دانشجوی نمونه، 14 نفر از دانشجويان برگزيده كنكور سراسری و 35 نفر از دانشجويان برگزيده مرحله نهايی المپياد دانشجويی كشور تجليل به عمل آمد.

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 40145 -1 -1

مدیر کل
ریاست سازمان
حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله)
حضرت امام خمینی (ره)
مصاحبه عمومي
سخنرانيها
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse