مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ يکشنبه ۶ مهر -اِلأَحَّد ٩ صفر ١٤٤٢ - Sunday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  1580   بازدید    تاریخ درج مطلب  3/10/1391    
 
 
نباید برای رضایت مردم مصرف گرایی را ترویج کنیم

 آیت الله ناصر مکارم شیرازی در ابتدای درس خارج فقه خود در مسجد اعظم، با اشاره به روایتی از امام هادی(ع) بر ضرورت آینده نگری در زندگی بشری تأکید کرد و گفت: تفریط در کارها و عدم دوراندیشی موجب حسرت در آینده می شود.

وی با بیان این که «آینده نگری در زندگی اجتماعی و سیاسی امری لازم است» از عملکرد کسانی که فقط امروز مردم را می بینند و برای آینده آنها برنامه ریزی نمی کنند، انتقاد کرد.

آیت الله مکارم شیرازی ادامه داد: نباید برای رضایت مردم مصرف گرایی را ترویج کنیم و به گونه ای برنامه ریزی نشود که از نسل های آینده غفلت کنیم، در دنیای امروز نباید برای تأمین منافع خود صنایع را به قیمت آلودگی هوا پیش ببریم.

وی در ادامه با اشاره به کشتار وحشیانه اخیر دانش آموزان در آمریکا، به عوامل وقوع این حوادث اشاره و اظهار کرد: یکی از عوامل وقوع چنین حوادثی فراوانی سلاح در آمریکا است و این امر سبب شده که چنین فجایعی در آمریکا فراوان اتفاق بیفتد.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان این که «امروز آمریکا کانون ناامنی در جهان است» تصریح کرد: کسانی که نمی توانند امنیت کشور خود را تأمین کنند چگونه داعیه امنیت جهان را در سر می پرورانند.

این مرجع تقلید بیان کرد: سران آمریکا وقتی چنین اتفاقاتی در کشورشان پیش می آید، بیماری روانی را بهانه می کنند و با هماهنگی با رسانه ها بر این فجایع سرپوش می گذارند.

وی با بیان این که «کارخانه های سلاح سازی آمریکا در دست ثروتمندان این کشور است» گفت: سران آمریکایی جان مردم را فدای منافع مادی کارخانه های اسلحه سازی خود می کنند و قانون گذاران آمریکایی چون با پول سرمایه داران سر کار آمده اند جرأت مقابله با آنها را ندارند.

این استاد حوزه علمیه قم فیلم های خشن هالیوودی را از دیگر عوامل کشتار در آمریکا عنوان کرد و گفت: وقتی کودکان آدم کشی آسان را در فیلم های سینمایی مشاهده می کنند جای تعجب ندارد که دست به چنین رفتاری بزنند.

وی ضعف مبانی مذهبی و توجه به مادی گرایی را از دیگر عوامل خشونت در آمریکا ذکر کرد و گفت: توجه به مادی گرایی، مذهب را در این کشور تضعیف کرده؛ چرا این اتفاق ها در کشورهای مسلمان مشاهده نمی شود.

آیت الله مکارم شیرازی در پایان بیان کرد: این حوادث درس عبرتی برای کشوری است که خود را قطب تمدن در دنیا می داند؛ آنها از درون پوسیده اند اما می خواهند دنیا را اداره کنند.

 

 

 

 

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :5.0 از 5 امتياز است.


12345
2 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 40034 -1 -1

مدیر کل
ریاست سازمان
حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله)
حضرت امام خمینی (ره)
مصاحبه عمومي
سخنرانيها
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse