مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ يکشنبه ۶ مهر -اِلأَحَّد ٩ صفر ١٤٤٢ - Sunday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  1449   بازدید    تاریخ درج مطلب  22/9/1391    
 
 
مكتب اسلام با موانع رسيدن به جامعه آرمانی مقابله می‌كند
 

بعد از ظهر روز گذشته، 21 آذرماه حسين عبادتی، رئيس اتحاديه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان زنجان در گفت‌وگوی آزاد دانشجويی كه با موضوع «فيلترينگ» و در حاشيه نمايشگاه «شبكه خاكستری»، با تأكيد بر اين‌كه هيچ كشوری در جهان اينترنت بدون محدوديت ندارد، گفت: می‌توان به جرأت بيان كرد كه ورای فضای مجازی، محدوديت دسترسی مردم جوامع به يك سری اطلاعات دارای استدلال‌های قانونی، حقوقی و شرعی است.

وی افزود: اين امر كه خط قرمزهای ورود به فضای مجازی، چگونه و در چه مواقعی بايد اجرا شود، موضوعی قابل تأمل است كه بسته به شرايط فرهنگی و اجتماعی موجود در جوامع مختلف متفاوت است.

رئيس اتحاديه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان زنجان با اشاره به اين‌كه هر جامعه‌ای برای رسيدن به آرمان خاصی تشكيل می‌شود، ابراز كرد: جوامع و مكاتبی همچون مكتب اسلام، با تعريف از خصوصيات جامعه آرمانی، با هر موردی كه مانع رسيدن به اين آرمان‌ها باشد مقابله می‌كند. بنابراين فضای مجازی به عنوان مدلی از جامعه حقيقی نياز به ايجاد فيلترينگ، به مقابله با بخش‌های ضد آرمانی می‌پردازد.

عبادتی اظهار كرد: در حال حاضر نفس وجود فيلترينگ در فضای مجازی، به عنوان اصلی كلی در جهان پذيرفته شده است اما اصلی‌ترين مشكل ايجاد اين محدوديت فضای مجازی در ايران، تكثر سليقه ای مسئولان اين امر است.

وی تشكيل شورای عالی فضای مجازی را گامی در جهت پيشرفت تكنولوژی در اين حوزه دانست و تصريح كرد: خوشبختانه به دليل بصيرت بالای مخاطبان در فضای مجازی، نياز به ايجاد محدوديت در برخی فضاها همچون تحريم چند روزه گوگل پلاس در زمان به اشتراک گذاشتن فيلم اهانت به پيامبر اكرم(ص) توسط كاربران اين شبكه اجتماعی، تسهيل گشته است.

اين فعال سياسی در پايان خاطرنشان كرد: به طور كلی می توان اشاره كرد كه اگر عنصری در صورت آزاد بودن، ضرر بيشتری نسبت به آزاد نبودن آن وجود دارد، بايد برای آن قوانينی در جامعه در نظر گرفته شود.

 

 

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 39554 -1 -1

مدیر کل
ریاست سازمان
حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله)
حضرت امام خمینی (ره)
مصاحبه عمومي
سخنرانيها
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse