مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ يکشنبه ۶ مهر -اِلأَحَّد ٩ صفر ١٤٤٢ - Sunday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  1660   بازدید    تاریخ درج مطلب  22/9/1391    
 
 
قيام امام حسين(ع) با مجاهدت‌های امام سجاد(ع) تداوم پيدا كرد

مسئول حوزه نمايندگی ولی فقيه درسازمان جهادكشاورزی آذربايجان شرقی گفت: نهضت عظيم عاشورا با حركت امام حسين(ع) از مدينه آغاز و با شهادت او و يارانش دركربلا به اوج خود رسيد و با مجاهدت امام سجاد (ع) بقای قيام امام حسين (ع) تداوم پيدا كرد.

 به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد كشاورزی آذربایجان شرقی حجت‌الاسلام مجيد نجفی، مسئول حوزه نمايندگی ولی فقيه در سازمان جهادكشاورزی استان ، 20 آذرماه در سالروز شهادت حضرت امام زين‌العابدين(ع) در جمع جهادگران سازمان، با اشاره به اينكه تداوم ‌و بقای قيام حسينی مرهون تلاش و مجاهدت حضرت زين‌العابدين(ع) است، گفت: اين امام همام در ترويج و توسعه فرهنگ عاشورا نقش برجسته داشته است.

وی مبارزه با ستم و ستم‌‌پيشگان و دفاع از حق مظلومان را از جمله مشخصه‌‌های رهبران آسمانی دانست و اظهار کرد: اين ويژگی در سيره تمامی پيشوايان شيعه وجود داشته و آنان در اين راه رنج‌های فراوانی را به جان خريدند؛ امام علی ‌بن‌الحسين(ع) نيز همچون ديگر مصلحان آسمانی، لحظه‌‌ای در راه مبارزه با ستم از پای ننشست و در مقابل هيچ ستمگری كرنش نكرد.

حجت‌الاسلام نجفی افزود: وظيفه خطيری كه در شهر شام، امام سجاد(ع) احساس می‌كرد؛ شناساندن خاندان وحی و اهل بيت عصمت كه عدل قرآن بودند به شاميان بی‌‌خبر بود، تا مردم رهبران حقيقی اسلام را دريابند. رخدادهای بعد از پيامبر(ص) سبب خاموش شدن خاندان رسول خدا(ص) در صحنه سياست شده بود؛ امام زين ‌العابدين(ع) در شام به اين امر، هم در برخوردهای شخصی كه در بين راه و در شام پيش آمد و هم در خطبه معروفش در مسجد اموی شام به معرفی اهل بيت(ع) همت گمارد.

وی در ادامه به نقش ارزنده و تاريخی پيام‌رسان كربلا پرداخت و بيان کرد: از درخشانترين صفحات زندگی پيام‌بر كربلا، سخنان شكننده و افشاگرانه او در مسجد اموی شام است. امام علی ‌بن‌‌الحسين(ع) در اين سفر و در اين صحنه، در لباس اسارت همان‌ جهاد عظيمی را انجام داد كه حسين ‌بن ‌علی(ع) در كربلا در قالب خون و شهادت به انجام رسانده بود.

مسئول حوزه نمايندگی ولی فقيه در سازمان جهادكشاورزی يادآور شد: امام سجاد(ع) با يک خطبه، انقلاب شگفتی در قلمرو امپراتوری شام به وجود آورد و تحولی بزرگ در مردم آن سامان كه چهل سال در زير تبليغات مسموم معاويه خو گرفته بودند، ايجاد كرد.

وی با اشاره به مراحل زندگی و مبارزاتی امام سجاد(ع) و نحوه شهادت ايشان اظهار کرد: موضع‌گيری‌های قاطع و پرصلابت امام ‌سجاد(ع) در برابر هشام ‌بن عبدالملك(دهمين خليفه ‌اموی) و عظمت روز افزون وی در ميان مردم، به ويژه در ميان مردم حجاز موجب شد كه هشام به قتل امام سجاد (ع) كمر بست و برادر او وليد بن عبدالملك، به دستور او آن حضرت را مسموم كرده و به‌ شهادت رساند.

مسئول حوزه نمايندگی ولی فقيه درسازمان جهادكشاورزی آذربايجان شرقی اضافه كرد: به اين ترتيب آن امام همام، بعد از نهضت عظيم امام حسين (ع) و پس از حدود 35 سال مبارزه به صورتهای گوناگون، در57 سالگی به لقاءالله پيوست، و با خون سرخ خود پای نهضت‌ خونين پدرش را امضاء كرد؛ مرقد مطهر وی در قبرستان بقيع قرار دارد.

 

 

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 39550 -1 -1

مدیر کل
ریاست سازمان
حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله)
حضرت امام خمینی (ره)
مصاحبه عمومي
سخنرانيها
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse