مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ شنبه ۵ مهر -اِسَّبِت ٨ صفر ١٤٤٢ - Saturday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  1571   بازدید    تاریخ درج مطلب  22/9/1391    
 
 
افزايش همبستگی از اهداف برگزاری كرسی‌های آزادانديشی است

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی آذربايجان غربی، بيداركردن عقل جمعی و توليد علم و انديشه دينی بر اساس ارزش‌های واقعی را از اهداف كرسی‌های آزادانديشی عنوان كرد و افزود: ايجاد فضايی آرام و منطقی جهت تضاد آرا و در پی آن افزايش همبستگی و اتحاد از ديگر اهداف برگزاری این کرسی‌ها است.

امين رستم‌زاده، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی آذربايجان غربی در نشست شورای فرهنگی جهاد دانشگاهی این استان گفت: كرسی آزادانديشی با موضوع «بررسی روابط دختر و پسر قبل از ازدواج» با سخنرانی دكتر عيسی‌زادگان فردا در سالن آمفی‌تئاتر دانشكده علوم برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برخی فرمايشات مقام معظم رهبری در رابطه با لزوم برگزاری كرسی‌های آزادانديشی در دانشگاه‌ها، اظهار كرد: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در ديدارهايی با نخبگان دانشگاهی بارها بر ضرورت شكل‌گيری كرسی‌های آزادانديشی در دانشگاه‌ها تأكيد كردند كه اين امر توجه ويژه مسئولان مربوطه را می‌طلبد.

وی ارتقای قوه تفكر و تدبر و بصيرت‌دهی خودمحور به‌دور از جمود فكری و با روح آزادانديشی در راستای تعالی انديشه جامعه و دانشگاهيان را از اهداف اصلی فرمايشات مقام معظم رهبری برای تحقق اين امر مهم عنوان كرد و گفت: رشد اجتماعی، فكری و فلسفی بدون آزادانديشی امكان ندارد.

اين مدرس دانشگاه با بيان اينكه آزادانديشی رابطه تنگاتنگی با توسعه علمی، فكری و فرهنگی كشور دارد گفت: توسعه علمی كشور امكان ندارد جز از طريق آزادانديشی كه موجبات رشد علمی و فرهنگی در سطح جامعه را هموار می كند.

وی ضمن تأكيد بر اينكه اگر در هم‌انديشی رعايت بنيان‌ها نشود ممكن است به انحراف كشيده شود، اظهار كرد: آزادانديشی برای رشد علمی كشور از اصولی همچون حقيقت طلبی، مطلق گريزی، اخلاق محوری، غلبه گريزی و پذيرش حق برخوردار است.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی اذربايجان غربی، بيداركردن عقل جمعی و توليد علم و انديشه دينی در نتيجه تمدن سازی بر اساس ارزش‌های واقعی را از اهداف اين كرسی‌ها عنوان كرد و افزود: ايجاد فضايی آرام و منطقی جهت تضاد آرا، نقد، شبهه‌سازی و پاسخ به شبهات و در پی آن افزايش همبستگی و اتحاد از ديگر اهداف برگزاری كرسی‌های آزادانديشی است.

رستم‌زاده با بيان اينكه، نيازسنجی موضوعات كرسی‌های آزاد انديشی بسيار حائز اهميت است، ابراز كرد: قبل از اجرای برنامه بايد اهداف مدنظر مطروحه از برگزاری چنين رويدادهايی كالبدشكافی و با عنايت به روح مدنظر از طراحی آن برنامه اجرايی گردد.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی آذربايجان غربی با تأكيد بر اينكه، برنامه‌های كرسی‌های آزادانديشی بايد در فضای علمی و آزادانديشی و بدور از احساسات اجرا شود، گفت: كرسی آزادانديشی شبهات جامعه را با رويكرد علمی و بدور از احساسات دانشجويی اغنا می‌كند.

در خاتمه رستم‌زاده با اشاره به اينكه به‌مناسبت ايام محرم 10 عنوان برنامه شاخص فرهنگی از سوی جهاد دانشگاهی آذربايجان غربی در سطح دانشگاه‌ها برگزار می‌شود خاطرنشان کرد: مسابقه شعر دانشجويی قتيل العبرات، مسابقه پيامک دانشجويی خون واژه عشق، مسابقه عكس دانشجويی بی‌پلاكان جاودانه، مسابقه وبلاگ نويسی و مقاله نويسی عطشان معرفت، نمايشگاه سقای عشق و ويژه‌نامه‌های تخصصی دانشجويی مرتبط و...از جمله اهم اين برنامه‌های در طول ماه محرم بود.

 

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :5.0 از 5 امتياز است.


12345
1 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 39548 -1 -1

مدیر کل
ریاست سازمان
حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله)
حضرت امام خمینی (ره)
مصاحبه عمومي
سخنرانيها
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse