مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ شنبه ۵ مهر -اِسَّبِت ٨ صفر ١٤٤٢ - Saturday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  1486   بازدید    تاریخ درج مطلب  22/9/1391    
 
 
احساس‌گرايی افراطی در موضوع مهدويت باعث انحراف از دين می‌شود

استاد حوزه علميه سلماس با بيان اينكه احساس‌گرايی افراطی در باب مهدويت باعث انحراف از دين می‌شود تأکید كرد: احساس‌گرايی بايد در حيطه عقل و واقعيت باشد.

حجت‌الاسلام محمدرضا اصغرزاده، استاد حوزه علميه سلماس ، گفت: احساس‌گرايی افراطی در باب مهدويت باعث می‌شود كه انسان از راه اصلی خود منحرف شود البته احساسات بجايی كه در حيطه عقل و واقعيت باشد لازم است.

وی در ادامه اظهار كرد: برخی معاندان و اسلام‌ستيزان در راستای رسيدن به اهداف شوم خود با برخی از اظهارات دروغ و بی‌پايه و اساس در فضای مجازی سعی در به بازی گرفتن احساسات دينی و مذهبی مردم دارند و با توجه به اينكه انحراف از دين و واقعيت، ضربه بسياری به دين‌داری انسان‌ها وارد می‌سازد با احساس‌گرايی افراطی در فضای مجازی سعی در نااميد كردن بشريت از آينده را دارند.

حجت‌الاسلام اصغرزاده تصریح کرد: انسان‌ها به‌طور فطری به‌دنبال فردی عدالت‌گستر در جهان هستند، موعودگرايی در اديان الهی و در تمام اشخاص چه افراد دين‌دار و چه بی‌دين و كافر وجود دارد و همه اعتقاد دارند كه شخصی خواهد آمد و دنيا را از ظلم و جور نجات داده و آن را آبادان می‌سازد.

به گفته استاد حوزه علميه سلماس، منجی‌سازی در اديان و بازتاب آن در فضای مجازی با هدف ايجاد آرامش، آسايش و عدالت انجام می‌پذيرد و افراد به هر نحوی در دنيا به‌دنبال برقراری عدل، قسط و داد هستند.

حجت‌الاسلام اصغرزاده با اشاره به تعيين وقت ظهور در برخی سايت‌ها و محصولات فرهنگی، اظهار كرد: برخی‌ها كه در سايت‌های خود وقت ظهور تعيين می‌كنند بايد بدانند كه با اين كار در ابتدا به خودشان آسيب وارد می‌سازند چون پس از مدتی خلاف وعده‌های آنها آشكار شده و سايت آنها به خاطر بی‌اعتمادی همگان بی‌ارزش می‌شود.

وی در ادامه افزود: با توجه به اينكه خداوند حكمتی را در اعلام نكردن وقت و زمان ظهور امام زمان(عج) قرار داده كه ما شيعيان از آن بی‌خبر هستيم، دشمنان اسلام در راستای به انحراف كشاندن بشر به سراغ افرادی می‌روند كه از كيفيت ظهور امام عصر(ع) اطلاعی ندارند تا به اين ترتيب چون زمينه انحراف در آنها بسيار است به عقايد دينی بشريت ضربه وارد سازند، بنابراين جوانان بايد در اين خصوص هوشيار باشند و از اعتقادات پاك خود صيانت كنند.

حجت‌الاسلام اصغرزاده به جايگاه اميد به آينده و انتظار ظهور منجی در دنيا پرداخت و گفت: در دين مبين اسلام به فلسفه اميد و انتظار توجه بسياری شده است چون زندگی بدون اميد امكان‌پذير نيست و اگر فردی زندگی كند و اميد به آينده‌ای روشن نداشته باشد به‌طور حتم زندگی وی پايه و اساس درستی نخواهد داشت.

استاد حوزه علميه سلماس افزود: اميد باعث می‌شود كه انسان هدفمند زندگی كند و حتی در دين اسلام نااميدی نوعی كفر محسوب می‌شود و آمار وحشتناک خودكشی در كشورهای غربی و بی‌دين نيز نشان از ريشه نااميدی مردم آن كشورها دارد.

حجت‌الاسلام اصغرزاده در پاسخ به اين سؤال كه راه‌اندازی موج وبلاگ‌نويسی انتظار تا چه اندازه می‌تواند در زمينه‌سازی ظهور مؤثر باشد، يادآور شد: وبلاگ‌نويسان بايد آگاهی كامل به بحث انتظار و ظهور حضرت مهدی(عج) داشته باشند چون اگر مطلب صحيح و درست در وبلاگ خود نگنجانند باعث گمراهی شخص يا اشخاصی می‌شوند بنابراين وبلاگ‌نويسان بايد به اين نكته توجه داشته باشند كه مطالب خود را با سند و مدرک صحيح ارائه دهند تا هم ارزشمند و مفيد باشد و هم خدمتی به دين اسلام و امام زمان(عج) در راستای شناسايی صحيح آن حضرت انجام دهند. بنابراين اگر وبلاگ‌نويسان مطالب خود را براساس فرمايشات صحيح دينی در سايت خود وارد كنند اثرات فوق‌العاده مثبتی خواهد داشت اما اگر خلاف تفاسير معتبر و اسرائيليات باشد برای جوانان بسيار مخرب خواهد شد.

به گفته استاد حوزه علميه سلماس وظيفه‌ای كه كاربران اينترنتی در قبال فرهنگ انتظار در فضای مجازی دارند اين است كه پيش از ورود به فضای سايبری بهتر است در خصوص امام زمان(عج)، ثواب انتظار و وظايف منتظران مطالعه كنند تا چه بسا در اين فضا سبب‌ساز هدايت افراد ديگر شوند.

 

 

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 39547 -1 -1

مدیر کل
ریاست سازمان
حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله)
حضرت امام خمینی (ره)
مصاحبه عمومي
سخنرانيها
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse