مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ يکشنبه ۶ مهر -اِلأَحَّد ٩ صفر ١٤٤٢ - Sunday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  1457   بازدید    تاریخ درج مطلب  15/9/1391    
 
 
برای حفظ اسلام بايد هزينه داد

قاسمی با اشاره به اين‌كه برای حفظ اسلام بايد هزينه داد اظهار كرد: شهادت شهيد شهرياری سبب برپا بودن هويت اسلامی و انسانی است زيرا اين شهيد بر اين باور بود كه تا خداوند اراده نكند برگی از درخت نخواهد افتاد.

بهجت قاسمی، همسر شهيد شهرياری عصر روز گذشته 14 آذر‌ماه، ابراز كرد: برگزاری يادواره‎هايی برای شهدا فضای مناسبی برای اطلاعات بيشتر درخصوص منش اين بزرگواران در اختيار جوانان قرار می‎دهد تا به اهداف و اعتقادات آنان بيشتر پرداخته شده و تأثيرگذار باشد و مفتخريم كه شهادت شهيد شهرياری با ايام عزاداری امام حسين(ع) مقارن است، زيرا هدف شهيد شهرياری نيز چيزی جز اين نبوده است.

وی افزود: اميدواريم قشر جوان هم از آموزه‎های اين شهيدان تأثير بگيرند و روشن‎تر بتوانند در مسير آنها حركت كنند و اين رسالت بازماندگان است هدف را بشناسند و در راه شهدا قدم بردارند، زيرا شهدا نمونه هستند و با الگوگيری از امام حسين(ع) اهداف آن امام شهيد را در عصر حاضر پياده كرده‎اند.

قاسمی خاطرنشان كرد: در تاريخ عاشورا ظالمان آن زمان بر عليه حق شوريدند و 72 نفر را كه به راهشان اعتقاد داشتند شهيد كردند و بعد از آن با گذشت تاريخ هر بار در جايی در يك بعد و فضای خاصی حق عليه ظالم جنگيد و با اعتقاد به راه خود شهيد شد و اين راز ماندگاری اسلام است و چه بسا اگر اين هزينه‎ها پرداخت نمی‌‎شد اعتقاد و هويت اسلامی هم باقی نمی‎ماند و بايد پذيرفت كه شهادت مظلومانه شهيد شهرياری نيز بهايی بود كه بايد پرداخته می‌شد.

همسر شهيد شهرياری خاطرنشان كرد: تاريخ مبارزه عليه ظلم بايد ساخته شود و به دست نسل بعدی برسد و هزينه آن شهادت شهيد شهرياری است كه سبب برپا بودن هويت اسلامی و انسانی است زيرا اين شهيد بر اين باور بود كه تا خداوند اراده نكند برگی از درخت نخواهد افتاد.

وی در پايان خاطر‌نشان كرد: با اين‌كه شهيد شهرياری می‎دانست در ليست ترور است ولی در راه خود ماند و به راهش ادامه داد زيرا به راه خود اعتقاد داشت او فردی عادی بود ولی خداوند به او استعداد فوق‎العاده‎ای داده بود و در بستری پرورش يافته بود كه او را به انسانی متفكر و متعهد تبديل كرده بود.

 

 

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 39254 -1 -1

مدیر کل
ریاست سازمان
حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله)
حضرت امام خمینی (ره)
مصاحبه عمومي
سخنرانيها
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse