مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ يکشنبه ۲۲ تير -اِلأَحَّد ٢١ ذو القعده ١٤٤١ - Sunday july 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  5249   بازدید    تاریخ درج مطلب  3/12/1387    
 
 
دانشگاه علوم پزشكي اردبيل

تاريخچه دانشگاه

دانشگاه علوم پزشكي اردبيل در سال 1372 با پذيرش 86 دانشجو در رشته هاي پزشكي ، پرستاري ، مامايي و كارداني علوم آزمايشگاهي تاسيس گرديد.
دانشكده پزشگي اين دانشگاه در سال 1372 با پذيرش تعداد 36 دانشجو در محل بيمارستان بوعلي تشكيل و آغاز به كار كرد و در سال 1375 به ساختمان اصلي نقل مكان نمود.
آموزشكده پيراپزشكي نيز در سال 1375 در بطن دانشكده پزشكي فعاليت آموزشي خود را آغاز نمود.آموزشكده بهداشت در سال 1375 وابسته به دانشكده پزشكي و پيراپزشكي بود كه در سال 1378 از دانشكده هاي مذكور منفك شده است. دانشكده پرستاري و مامايي همزمان با دانشكده پزشكي در سال 1372 در محل بيمارستان بوعلي فعاليت آموزشي خود را آغاز نمود.
دانشكده پرستاري و مامايي خلخال نيز در سال 1372 افتتاح و با پذيرش 20 نفر دانشجو در رشته كارشناسي پرستاري فعاليت آموزشي خود را آغاز نمود .
دوره هاي شبانه دانشگاه علوم پزشكي اردبيل نيز بر اساس بخشنامه وزارت بهداشت مبني برگزارش دانشجوي شبانه در گروه پزشكي ، در مهر ماه 1374 تاسيس و از طريق آزمون سراسري نسبت به پذيرش دانشجويان در رشته هاي پرستاري، مامايي، راديولوژي، هوشبري واتاق عمل اقدام نمود 

دانشگاه علوم پزشكي اردبيل در حال حاضر

در حال حاضر دانشگاه علوم پزشكي اردبيل متشكل از  دانشكده هاي: پزشكي، پرستاري و مامايي اردبيل، پرستاري ومامايي خلخال ـ آموزشكده پيراپزشكي و بهداشت و دوره هاي شبانه ميباشد .كه با بهره گيري از دانش و تخصص تعداد   84  نفر عضو هيات علمي در 9 گروه آموزشي و 10  رشته تحصيلي به فعاليت خود ادامه مي دهد. با چنين تركيبي دانشگاه علوم پزشكي اردبيل در دوره هاي روزانه وشبانه تا نيمه اول سال تحصيلي 82 ـ 81 تعداد1549 دانشجو را درمقاطع تحصيلي : دكتراي حرفه اي (1 رشته) كارشناسي (1رشته) و كارداني (8 رشته) زير چتر آموزشي خود قرار داده است.

 

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :2.4 از 5 امتياز است.


12345
10 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 374 -1 -1

گردشگری در استان
مراکز علمی و دانشگاه ها
مشاهیر استان
آداب و رسوم استان
مساجد و عبادتگاه های استان
معرفی شهرستان ها
اردبیل شناسی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse