مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ دوشنبه ۲۸ خرداد -اِلأِثنين ٤ شوال ١٤٣٩ - Monday June 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  1921   بازدید    تاریخ درج مطلب  29/10/1390    
 
 
ایده های زیبا برای دکوراسیون تخت خواب

- هماهنگی دکوراسیون تخت خواب با وسایل اتاق: برای ایجاد دکوراسیون معاصر، ملحفه و روتختی ای را انتخاب کنید که از نظر رنگ و طرح با خطوط مستقیم و صاف و سبک معاصر وسایل و چیدمان اتاق خواب شما هماهنگی داشته باشد.برای این کار الگو های ملحفه ها را به دو نوع متضاد و یک نوع ساده محدود کنید.

- انتخاب ترکیب رنگی هایی که با مرور زمان خسته کننده نمی شوند: برای دکوراسیون تخت خواب خود سعی کنید روی کیفیت و داشتن ترکیب رنگی که مرور زمان آن را تکراری نمی کند سرمایه گذاری کنید تا بتوانید برای زمان طولانی از داشتن چنین دکوراسیونی لذت ببرید.برای مثال ترکیب رنگی سفید و قهوه ای یا کرم و قهوه ای از جمله ترکیب رنگی هایی محسوب می شود که برای هر نوع دکوراسیون و سبکی مناسب است و می تواند در زمان طولانی برای فرد تازگی داشته باشد و سبب دلزدگی نشود.

- ترکیب رنگ های خنک: استفاده از رنگ های خنک و ملایم در قالب ملحفه های ساده و با طرح های خلوت می تواند فضایی آرام و تسکین دهنده برای اتاق خواب شما به وجود آورد.برای مثال ترکیب سفید و آبی یکی از این ترکیب رنگی های خنک و آرامش بخش است.

 - بازی با رنگ و الگو: یک رو تختی شاد و زنده می تواند راهی آسان برای معرفی رنگ ها و طرح های بیشتر و شادی بخش در اتاق خواب باشد.برای مثال ترکیب رنگ نارنجی و آبی زنده برای رو تختی، احساس نشاط و سر زندگی را به فضای اتاق خواب وارد می کند و حال اگر این ترکیب رنگی شاد با الگو هایی از قبیل الگوی شطرنجی، راه راه، دایره دایره یا اشکال هندسی در خود رو تختی و ملحفه یا کاغذ دیوار اتاق هم نشین شود محیط را شادتر و پر تکاپو می سازد. بنابراین توصیه می کنیم برای ایجاد محیطی شاد و پرانرژی، از الگو ها و رنگ های تند و شاد در کنار هم برای دکوراسیون تخت خواب استفاده کنید.

- ایجاد یک طرح آرام و بی سروصدا به وسیله ملحفه و روتختی: آبی ملایم، کاکائویی و قهوه ای، زوج های بی نقصی برای ایجاد جلوه ای آرام و کلاسیک و همچنین معاصر و بی سر و صدا هستند.در این صورت استفاده از یک طرح ساده مثل دایره های مرتب و منظم می تواند به زیبایی ملحفه و روتختی کمک کند.می توانید از رنگ دیوار برای دکوراسیون تخت خواب استفاده کنید و برای ایجاد تعادل، رنگ قهوه ای را به آن در قالب کوسن ها و بالش ها اضافه کنید.

- زیاده روی در لوکس و شیک کردن دکوراسیون تخت خواب: پارچه های ساتن و مخمل از جمله گزینه هایی هستند که در دکوراسیون تخت خواب(به عنوان رو تختی و روکش کوسن و بالش) با زرق و برقی که دارند می توانند جلوه لوکس و بسیار شیکی به فضای اتاق خواب بدهند. ملحفه های مرغوب و با کیفیت نیز می توانند مکمل خوبی برای این عناصر باشند. اگر اتاق خوابی لوکس و با شکوه می خواهید، موارد بالا می تواند انتخابی ایده آل برای استفاده در دکوراسیون تخت خواب شما باشد.

- ایجاد طرح های رنگی به وسیله بالش ها: لایه هایی از بالش های متعدد که در دکوراسیون تخت خواب قرار می گیرند، می تواند رنگ های متعددی را به اتاق خوابی خنثی وارد سازد و فضا را نجات دهد. این ترکیب رنگی را از زیر تاج تخت خواب به سمت پایین تخت خواب امتداد دهید. بالش هایی که دارای رو کش های طرح دار هستند علاوه بر رنگ و بافت می توانند طرح و الگو را نیز به اتاق خواب ساده شما وارد کنند. بنابراین این عناصر مهم را در کوراسیون تخت خواب جدی بگیرید و از آن ها به خوبی استفاده کنید.

- دکوراسیون تخت خواب خود را با سبک شخصی خود ترکیب و هماهنگ کنید: چرا خودتان را محدود به رو تختی ها و ملحفه های بسته بندی شده و آماده در بازار می کنید؟ به پارچه فروشی ها بروید و پارچه های زیبا را در طرح و رنگی که دوست دارید و متناسب با سلیقه و خواست شماست بخرید و خودتان ملحفه و روتختی دکوراسیون تخت خواب خود را طراحی و آماه کنید.برای این کار از مرغوب ترین پارچه ها استفاده کنید.

- تغییر دکوراسیون تخت خواب به صورت فصلی: با تغییر فصول و فرا رسیدن فصلی جدید، جلوه دکوراسیون اتاق خواب خود را با تعویض ملحفه ها و رو تختی متحول و سعی کنید طرح و رنگ و بافت ملحفه ها و روتختی جدید به نحوی منعکس کننده فصل نو باشد. این پوشش های جدید متناسب با فصول باید دارای بافت های مناسب نیز باشند، برای مثال در فصول سرد بهتر است از پارچه های سنگین تر برای دکوراسیون اتاق خواب استفاده کرد.

- مراقبت صحیح از ملحفه ها: همیشه ملافه های جدید را قبل از استفاده بشویید تا در صورتی که برای اولین بار در شست و شو آب می روند اندازه شان ثابت شود و بوی شیمیایی آن ها از بین برود. اکثر ملحفه ها را باید در آب گرم و با مواد شوینده ملایم شست و آن ها را بر روی حرارت متوسط به پایین خشک کرد. خشک کردن این پارچه ها روی حرارت بسیار بالا سبب خشک شدن الیاف پنبه ای می شود.

- برای تخت خواب خود سه سرویس کامل ملافه داشته باشید: همان طور که به تنوع و زیبایی لباس های موجود در کمد خود اهمیت می دهید، سعی کنید تنوع و رنگ بندی ملحفه هایتان نیز زیبا و چشم نواز باشد.برای فصول مختلف، سرویس ملافه و روتختی متناسب با هر فصل در رنگ ها و طرح های مختلف را تدارک ببینید.به صورت استاندارد و اصولی شما حداقل باید سه دست کامل ملافه داشته باشید: یک دست روی تخت خواب تان، دست دیگر در کمد و دیگری آماده برای شست و شو در سبد لباس های چرک.

- متعادل سازی رنگ ها و الگو ها با کمک رنگ سفید:  هر گاه احساس کردید رنگ ها و طرح های استفاده شده در دکوراسیون تخت خواب تان نیاز به تعدیل شدن دارد، از مقداری رنگ سفید کمک بگیرید. رنگ سفید همواره همنشین و جفت خوبی برای دیگر رنگ هاست و به خوبی می تواند بین رنگ ها و طرح ها تعادل ایجاد کند.

- ایجاد انرژی زیاد با کمک کنتراست بالای رنگ ها: استفاده از رنگ های متضاد قوی می تواند فضا را زنده و پرتکاپو کند و این تضاد رنگی در کنار الگو هایی از قبیل اشکال هندسی می تواند موثرتر واقع شود.

- اتاق خواب بهاری با ترکیب رنگی قهوه ای و سبز: یکی از بهترین راه ها برای دکوراسیون اتاق خواب در فصل بهار، انتخاب رنگ ها و سبکی متناسب با این فصل و هم چنین متناسب با سلیقه و علایق شماست. محبوب ترین و متناسب ترین ترکیب رنگی برای دکوراسیون بهاری یک اتاق خواب، ترکیب قهوه ای و سبز است، ترکیب رنگی که در طبیعت نیز به وفور دیده می شود. این ترکیب رنگ در دکوراسیون اتاق خواب لطافت و آرامش بهار را تداعی می کند.

چند ایده جدید برای فضای اتاق  خواب:

- هدف اصلی روشن کردن فضای اتاق خواب است. سبز و قهوه ای هر دو از رنگ های کاملا طبیعی هستند و در طیف های روشن خود می توانند فضای اتاق را روشن و دلباز کنند و به دلیل این که به مقدار زیادی تداعی کننده طبیعت زیبا هستند می توانند بسیار تسکین دهنده و آرام باشند.

- هدف دوم مدرن کردن اتاق خواب است. ترکیب رنگی سبز و قهوه ای در دکوراسیونی به سبک مدرن می تواند بسیار زیبا و متناسب جلوه کند. برای مدرن کردن دکوراسیون اتاق خواب دو اصل را فراموش نکنید: سادگی و استفاده از عناصر فلزی ساده و براق.

- هدف نهایی افزایش پیچیدگی الگو هاست. برای جذاب تر شدن دکوراسیون مدرن، ضمن ترکیب رنگی سبز و قهوه ای، الگو ها و طرح های متنوع از قبیل طرح های راه راه، ساده و گل دار را نیز با هم ترکیب کنید و برای این کار از طبیعت الهام بگیرید. ترکیب الگو های مختلف در کنار ترکیب رنگی سبز و قهوه ای می تواند بسیار زیبا و خوشایند جلوه کند.

منبع: مجله اینترنتی برترین ها

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :4.0 از 5 امتياز است.


12345
1 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 30228 -1 -1

آشپزی در خانه
اصول خانه داری
رفتارشناسی
حجاب شناسی
زن و اسلام
همسرداری
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse