مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ شنبه ۲۴ آذر -اِسَّبِت ٦ ربيع الثاني ١٤٤٠ - Saturday December 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  1504   بازدید    تاریخ درج مطلب  6/9/1390    
 
 
همايش استقبال از ماه محرم در اردبيل برگزار شد

همايش استقبال از ماه محرم و تجليل از پيرغلامان دستگاه حضرت اباعبدالله الحسين (ع) با حضور اقشار مختلف مردم در اردبيل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي اردبيل ،حجت الاسلام سيد حسن عاملي نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل در اين همايش شهادت امام حسين (ع) را براي بشريت سنگين توصيف کرد و افزود مصيبت بشريت از عاشورا آغاز شد، چراکه در اين روز بشر به خاطر ظلم و جفاي انجام شده در کربلا مورد غضب واقع و ظهور حضرت وليعصر (عج) به تاخير افتاد و اين غضب تا به روز قيامت ادامه خواهد داشت.

وي با بيان اينکه بايد به امام حسين (ع) گريه کرد، ابراز داشت امام عامل وحدت در جامعه است و امتي که امامش را تکه تکه کند تا قيامت تکه تکه مي شود براي همين بايد به امام حسين (ع) گريه کرد تا شايد خدا به بشريت رحم کند.

وي با اشاره به واقعه عاشورا اضافه کرد در کربلا خون قلبي ريخته شده که از آدم تا خاتم مخزن وحي بوده و تمام کمالات رسالات انبيا در آن وجود داشته است، اما بشريت خونش را در کربلا ريخت.

امام جمعه اردبيل با بيان اينکه اردبيل پايتخت عشق و عزا است، يادآور شد در استقبال از ماه محرم بايد به حضرت زينب (س) گريه کرد چون کسي همانند زينب از محرم استقبال نکرد.

وي با اشاره به فرمايش حضرت پيامبر اکرم(ص) براي گريه بر امام حسين(ع) تصريح کرد امت بايد براي امام حسين(ع) گريه کند، گريه براي امام حسين احيا دين و مقابله با استکبار را تداعي کرده و تابلو دين را احيا مي کند.

عاملي با بيان اينکه وهابيت را خدا بي آبرو کرده است، متذکر شد امروز وهابيت با توهين به ائمه اطهار و کشتن مسلمانان مي خواهد خودي نشان دهد اما هرگز با چنين کارهايي نمي تواند به جايي رسيد.

وي شيعيان را به مقابله با مفتيها و وهابيت فراخواند و گفت يکي از راه هاي مقابله و ايستادگي در مقابل وهابيت تهيه کردن کتاب ضد وهابيت و خواندن آن است و کساني که مي خواهند براي اباعبدالله(ع) احسان دهند چه احساني بهتر از احسان کتابهاي ضد وهابيت مي تواند باشد.
نماينده ولي فقيه در استان اردبيل با تاکيد بر اينکه نبايد به دست دشمنان بهانه داد، ابراز کرد يکي از بهانه هاي دشمنان قسم خورده اسلام سينه زدن با بدن لخت است و بايد از افرادي که مي گويند چنين حرکتي اشکالي ندارد پرسيد که حاضرند در مراسم ترحيم پدر خود لخت عزاداري کنند.

وي با بيان اينکه شش هزار سايت اينترنتي بر عليه امام حسين (ع) در فضاي مجازي فعاليت مي کنند، عنوان کرد شيعيان بايد براي مقابله با اين حملات با غيرت تمام و براي دفاع از امام حسين و اهدافش آستين همت بالا زنند.

عاملي غلو کردن را يکي از آفتهاي دين و دستگاه امام حسين (ع) عنوان کرد و افزود بعضي از شاعران به دليل حريص بودن در اشعار خود غلو مي کنند و مداحاني اين چنين غلوياتي را پشت تريبون مي خوانند.

عاملي با بيان اينکه غلويات کمر دين را مي شکند، بيان داشت مداحان و شاعراني که پشت تريبون دستگاه امام حسين مي روند بايد بدانند که در پشت تريبون از طرف دين حرف مي زنند و اگر حرف ها و شعرهاي غلوآميز بگويند چيزي جز ضربه زدن به دين انجام نداده اند.

وي با اشاره به افزايش استفاده از شکل صليب در بين جوانان افزود دين اسلام به شعائر حساس است و از حمل هر شيئي که شکل صليب دارد بايد خودداري کرد چون چنين کارهايي اقتباس از مسيحيت را تداعي مي کند که پيامبر اکرم(ص) امت را به شدت از چنين کارهايي بر حذر داشته اند.

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 28719 -1 -1

  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse