مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ دوشنبه ۲۸ خرداد -اِلأِثنين ٤ شوال ١٤٣٩ - Monday June 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  3221   بازدید    تاریخ درج مطلب  26/5/1387    
 
 
حديث در مورد ظهور امام زمان (عج)

پيامبر اکرم(ص) فرمودند: آدمي تعجّب مي کند از وفور ايمان مردم آخرالزّمان که پيامبري را نديدند و امام آسماني را زيارت نکردند و تنها ايمان به سطوري مي آورند که بر روي کتابهاي باقيمانده از وحي و کلمات معصومين نقش بسته است. (کتاب حکيم)

پيامبر اکرم(ص) فرمودند: خداوند از بنده ي مؤمنش قول گرفته که سختي ها را در دنيا به جان بخرد آن گونه که نان آوران خانه از زير دستان خود پيمان مي گيرند که در غيبت او چهار چوب هاي مورد نظر را محترم دارند. هر چه به زمان ظهور نزديکتر مي شويد به افکار و اعمالتان پوشش تقية بيشتري دهيد. (کتاب بحارالانوار جلد ۶۷)

پيامبر اکرم(ص) فرمودند: دنيا به پايان نمي رسد تا اينکه مردي از اهل بيت من که هم نام من است سلطنت نمايد. (کتاب الملاحم و الفتن ص ۱۵۴)

امام علي(ع) فرمودند: از علائم ظهور آن است که به همديگر بد گوييد و يکديگر را تکذيب کنيد و از شيعيان من باقي نمي ماند؛ مگر به اندازة سرمه در چشم و نمک در غذا و چنين خواهد بود، امتحانات زمان غيبت. (کتاب بحارالانوار)

امام علي(ع) فرمودند: براي صاحب الزّمان غيبتي است عظيم که بايد در محور ايمان راسخ بود زيرا که خيلي ها از ما جدا مي شوند حتّي آنها که به مقامات بلند رسيده اند. (اصول کافي جلد ۱)

امام حسين(ع) فرمودند: قيام کننده ي اين امت، فرزند نهم من است که غيبتي طولاني دارد و هنگامي که تاريکي هاي غيبت، همه جا را فرا مي گيرد؛ خفّاشان کور چشم و گرگان درنده به تقسيم اعتبارات و امتيازات او مي نشينند. (الزام النواصب ص ۶۷)

امام حسين(ع) فرمودند: فرزندم خلاصه انبياء و عصاره اولياء و ثمره اوصياي کريم است. (کشف الغمه ج ۳ ص ۳۱۲)

امام علي بن الحسين(ع) فرمودند: هر کس در غيبت فرزند مان استوار بر ولايت ما باشد خداوند پاداش يک هزار شهيد مقتول در جبهه هاي احد و بدر با به او مي دهد. (کتاب بحارالانوار جلد ۵۲)

امام محمد باقر(ع) فرمودند: ايام ا... سه روز است، يکي روز ظهور حضرت قائم(عج) و ديگري روز رجعت و سومي روز قيامت است. (کتاب حکيم)

امام محمد باقر(ع) فرمودند: سلطنت قائم(عج) ۳۰۹ سال است؛ به مدتي که اصحاب کهف در غار به سر بردند. (غيبت بن شاذان)

امام محمد باقر(ع) فرمودند: اصلاحات قائم، به مساجد نيز مي رسد و هر مسجدي که ذي خود خارج باشد و ظواهرش اشرافي و اعياني باشد در روز رهايي ويران مي شود. (بشارت الاسلام ص ۲۳۵)

امام جعفرصادق(ع) فرمودند: خداي تعالي اصحاب قائم(عج) ما را در يک لحظه مانند ابرهاي پراکنده جمع مي کند و اصحاب امام زمان(عج) برابرند با سپاه اسلام در جنگ بدر که ۳۱۳ نفر بودند. (کتاب حکيم)

امام جعفر صادق(ع) فرمودند: در دولت امام قائم(عج) راه ميان مکه و مدينه با درخت خرما اتصال مي يابد. (کتاب حکيم)

امام جعفر صادق(ع) فرمودند: در قيام آن سرور اولياء جمله مفسدين و بد خواهان و غاصبين حقوق اهل بيت نابود خواهند شد. (کتاب حکيم)

امام جعفرصادق(ع) در تفسير آيه۶۲ سوره نمل مي فرمايد: «امّن يجيب المضطرّ اذا دعاه و يکشف السّوء و .....» آيا کسي هست که به فرياد بيچاره در وقت ناله اش جواب دهد و رفع نگرانيها را نمايد؛ فرمود: اين کلام در مورد قائم وارد شده و اوست که هر لحظه خدا را مي خواند براي دفع دشواري و به زودي پروردگار، وي را بر کرسي اقتدار جهاني مي نشاند. (الزام النواصب ص ۱۷۲)

امام جعفر صادق(ع) فرمودند: مردم در انتهاي غيبت از دين خارج خواهند شد گروه گروه، آنچنانکه در صدر اسلام دسته دسته وارد مي شدند. (الملاحم و الفتن ص ۱۴۴)

امام جعفر صادق(ع) فرمودند: اين امر مقدس(ظهور) به وقوع نمي پيوندد؛ مگر زماني که تمامي گروه ها به حکومت برسند و خود را نشان دهند تا آن که نگويند کار امام را ما نيز مي توانستيم انجام دهيم. (کتاب ميزان الحکمه الحديث)

امام جعفر صادق(ع) فرمودند: زماني قيام صورت مي گيرد که جهان بشريت به يک سوم جمعيت، تقليل يافته باشد و امواج بلاياي طبيعي دو سوم را نابود کند. (منتخب الاثر ص ۴۵۳)

امام جعفر صادق(ع) فرمودند: در روزگاري که جهان مهياي نزول عذاب هاي سنگين است در خانه ات خلوت نما و کمتر در محافل رسمي و شلوغ شرکت کن.
منبع: الزام النواصب ص ۱۸۰

امام جعفر صادق(ع) فرمودند: به وقت ظهور، نشاط و شادي به برزخ نيز سرايت مي کند و مؤمنين از فشارهاي آن ديار راحت مي شوند. (غيبت نعماني ص ۱۶۷)

امام جعفر صادق(ع) فرمودند: مغرب زمين در برابر قواي او سر تعظيم فرود مي آورد و مصلح کل برايشان مسجدي بنا مي کند. (کتاب حکيم)

امام جعفر صادق(ع) فرمودند: نوروز، تنها در زمان ظهور قائم ما اهل بيت واقعيت مي يابد که خداوند ما را بر تمامي خبائث و رذائل مسلّط مي گرداند. (بحارالانوار جلد ۵۲)

امام موسي کاظم(ع): خداوند به هنگام ظهور قائم(عج) دين حق را بر جمع اديان باطله پيروز مي گرداند. (کتاب حکيم)

امام مهدي(عج) فرمودند: نفرين خداوند و ملائکه و مردم گرويده بر کسي که تعدّي نمايد به حقوق و اعتباراتم. (کتاب کمال الدي)

منبع : سايت مناجات

 

 

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :3.8 از 5 امتياز است.


12345
12 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 238 -1 -1

اخلاق
ادیان و مذاهب
مهدویت
اهل بیت (ع)
فلسفه و عرفان
احکام اسلامی
قرآنی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse