مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ شنبه ۱۸ مرداد -اِسَّبِت ١٨ ذو الحجه ١٤٤١ - Saturday August 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  554   بازدید    تاریخ درج مطلب  2/1/1397    
 
 
چشمه های معدنی مشگین شهر

 

وجود پربرکت کوهستان آتشفشانی سبلان در دامنه های ییلاقی، چشمه های معدنی بسیار زیادی را تشکیل داده است. این چشمه ها در نقاط مختلف سر از خاک بیرون زده و آبی گرم و معدنی سرشار از خواص مفید را تشکیل داده اند. در ادوار گذشته عشایر و ییلاق نشینان منطقه با تشکیل استخرهای محلی کوچک همواره از چشمه های معدنی دامنه سبلان به عنوان آبگرم برای استحمام و البته درمان امراض استفاده نموده اند. با گذشت زمان این چشمه ها کارایی خود را بیشتر و بهتر نشان داده و استخرها مجهزتر و بروزتر گشته اند به طوری که امروزه شاهد بر آنیم که منطقه توریستی مشگین شهر بالغ بر ۱۱ مجتمع مدرن و سنتی آبگرم می باشد.

روستای نمونه گردشگری موئیل با دارا بودن ۴ مجتمع آبدرمانی (سه مجتمع مدرن ملک سويي، شفا و یل سویی و یک مجتمع سنتی موئیل سویی) سهم بالایی را در این بین دارا می باشد. در منطقه نمونه گردشگری قینرجه ـ موئیل بیش از ۹ چشمه آب گرم معدنی کاملا طبیعی وجود دارد.

چشمه های آبگرم منطقه که در مجتمع های آبدرمانی مورد استفاده قرار گرفته اند دارای خواص منحصر به فرد خود می باشند. چشمه آب معدنی قینرجه با درجه حرارتی ۸۲ درجه، داغترین چشمه آبگرم ایران و دومین در دنیا می باشد. این چشمه ها برای درمان انواع امراض و ناراحتی ها مفید می باشند از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

درمان لنفاتیسم، راشیتیسم و روماتیسم‌های مزمن ـ تسکین‌دهنده درد و ضد تورم ـ درمان دردهای اعصاب و روان ـ کاهش درد و گرفتگی عضلانی آرتروز، مفاصل، زانو و استخوان ـ درمان بیماریهای تنفسی و گوارشی، افزایش حجم تنفسی، و کارکرد بهتر ریه ها ـ درمان انواع امراض پوستی ـ درمان بیماریهای حرکتی و عصبی (پادرد، دیسک کمر و گردن) ـ سفیدکنندگی و شفافیت پوست و ...

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 117145 -1 -1

گردشگری در استان
مراکز علمی و دانشگاه ها
مشاهیر استان
آداب و رسوم استان
مساجد و عبادتگاه های استان
معرفی شهرستان ها
اردبیل شناسی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse