مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ سه شنبه ۱ مهر -اِثَّلاثا ٤ صفر ١٤٤٢ - Tuesday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  525   بازدید    تاریخ درج مطلب  29/12/1396    
 
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل:حمایت از تولید داخلی عامل توسعه اشتغال پایدار در کشور است

 

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: حمایت از تولید داخلی و خرید کالای ایرانی عامل توسعه اقتصاد سالم و اشتغال پایدار در کشور است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل، حجت‌الاسلام مهدی ستوده در مصاحبه ای، با اشاره به اهمیت حمایت از تولید داخلی در توسعه اقتصادی کشور، گفت: حمایت از تولدی داخلی، یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی است. این موضوع بحدی اهمیت دارد که مقام معظم رهبری، حمایت از تولید داخلی را امری مقدس و یک وظیفه دانستند: «تولید داخلی باید به‌عنوان امری مقدس شناخته و حمایت از آن، یک «وظیفه» تلقی شود.»

مدیر کل تبلیغات اسلامی اردبیل در ادامه به ظرفیت و استعداد کشور در زمینه های مختلف تولیدی اشاره کرد و افزود: کشور ما به لحاظ عوامل تولید از جمله نیروی انسانی متخصص، منابع طبیعی و مواداولیه،‌ سرمایه اولیه،‌ دانش فنی و تکنولوژی و... از ظرفیت‌های بسیار مناسبی برخوردار است که شرط شکوفایی همه این ظرفیت‌ها، ‌استفاده و بکارگیری آنهاست و در شرایطی که از تولید داخلی حمایت نشود،‌ عملاً همه این ظرفیت‌ها بلااستفاده می‌مانند.

وی حمایت از تولید داخلی را لازمه حفظ استقلال و ارتقای جایگاه کشور در نردبان قدرت نظام بین‌الملل عنوان کرد و افزود: در دنیا کشورهایی هستند که به لحاظ منابع طبیعی در حداقل امکانات قرار دارند، اما با اهمیت دادن به تولید، رتبه‌های بالایی در اقتصاد دارند. همچنین، کشورهایی هم هستند که به لحاظ منابع طبیعی سرشارند ولی چون توان تولید ندارند، عملاً جزو اقتصادهای وابسته به حساب می‌آیند.

ستوده گفت: اهمیت این موضوع برای جمهوری اسلامی ایران مضاعف است؛ زیرا به نوعی مقابله با تهدیدات اقتصادی دشمن نیز محسوب می‌شود.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان، تبلیغ و فرهنگ سازی مصرف کالای ایرانی و حمایت از تولید داخل را وظیفه همگانی دانست و خاطر نشان کرد: فرصت های تبلیغی از جمله مجالس و منابر فرهنگی و دینی با حضور روحانیون و مبلغات، فرصت و زمینه مناسبی برای تبلیغ و تبیین اهمیت حمایت از کالای ایرانی است.

ستوده عنوان کرد: در حقیقت، ترویج خرید کالای ایرانی و تولید محصول با کیفیت اصلی ترین راه برای تقویت اقتصاد ملی و تحقق اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری است که نتیجه آن نیز تامین منافع عمومی خواهد بود و بر این اساس این توصیه از مصادیق بارز، امر به معروف در جامعه است و باید در عمل به آن تلاش مضاعف کرد تا شاهد توسعه اقتصاد کشورمان باشیم.

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 117133 -1 -1

مدیر کل
ریاست سازمان
حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله)
حضرت امام خمینی (ره)
مصاحبه عمومي
سخنرانيها
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse