مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ شنبه ۱۸ مرداد -اِسَّبِت ١٨ ذو الحجه ١٤٤١ - Saturday August 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  461   بازدید    تاریخ درج مطلب  29/12/1396    
 
 
حجت‌الاسلام مهدی ستوده؛حج بزرگ ترین همایش اسلامی در جهان و عامل اتحاد مسلمین است

 

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: حج بزرگ ترین همایش اسلامی در جهان و عامل اتحاد مسلمین است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل، حجت‌الاسلام مهدی ستوده در مصاحبه ای به مناسبت آغاز مراسم معنوی حج و ایام پر برکت ذی الحجه، در سخنانی گفت: حج یکی از ارکان پنجگانه‌ای است که کاخ رفیع اسلام بر آنها استوار گشته است.

وی گفت: از آنجائیکه حج از اعظم شعائر دین و سبب قوام و استواری اسلام و مسلمین و دارای ابعاد و آثار وسیع فردی، و اجتماعی، مادی و معنوی، فرهنگی و سیاسی است لذا ارتباط تنگاتنگ با حکومت اسلامی دارد بطوری که برگزاری و تشکیل هر ساله حج یکی از وظائف حکومت اسلامی بشمار می‌آید.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان، فریضه حج را عامل تقویت دین عنوان کرد و افزود: هر نهاد و انقلاب و.. به مرور زمان احتیاج به عامل تقویت کننده یا پشتوانه‌ای دارد تا ضعف و تزلزل آن جبران گردد. از آنجائی که نهاد مقدس دین هم از این اصل مستثنی نیست و بر اثر تبلیغات سوء دشمنان، دین و اعتقادات مردم به مرور زمان کم رنگ می‌گردد و مردم در خواب غفلت قرار خواهند گرفت که ناگاه نسیم لطف الهی می‌وزد و ندای لله علی الناس حج البیت پرده غفلت را کنار زده و دلها را تکان داده و کاروانهای حج از کنار و گوشه جهان و با جنب و جوش چشمگیر براه افتاده و اجتماع باشکوهی از مسلمین تشکیل می‌گردد و روح تازه‌ای به اصل دیدن دمیده و باعث تقویت ایمان می‌شود.

حجت‌الاسلام ستوده، حج را بزرگ ترین همایش اسلامی در جهان و عامل اتحاد مسلمین، عنوان کرده و اظهار داشت: مراسم حج، مرزهای انسانی و سیاسی را از بین برده و همه مسلمانان از هر ملیت و قومیتی در کنار یکدیگر به عبادت خداوند می‎پردازند.

وی متذکر شد: مسلمانان در حج در بالاترین درجه مساوات، تواضع و برادری انسانی خود قرار می‎گیرند. آنان لباس اجتماعی خود را در می‎آورند و با لباس عبادی (لباس احرام)، بر وحدت انسانی و برادری خود را تاکید می‎کنند که این امر در تقویت وحدت و یکپارچگی مسلمانان و غلبه بر کفر موثر است.

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 117120 -1 -1

مدیر کل
ریاست سازمان
حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله)
حضرت امام خمینی (ره)
مصاحبه عمومي
سخنرانيها
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse