مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ دوشنبه ۲۳ تير -اِلأِثنين ٢٢ ذو القعده ١٤٤١ - Monday july 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  321   بازدید    تاریخ درج مطلب  29/12/1396    
 
 
رئیس اداره تبلیغات اسلامی نیر:امام رضا(ع) فریاد رس و یاور بی پناهان بود

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی نیر گفت: امام رضا(ع) فریاد رس و یاور بی پناهان بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل، حجت‌الاسلام لطیف صالحی اصل به مناسبت سالروز ولادت حضرت امام رضا (ع) در مصاحبه ای اظهار کرد: امام رضا (ع)، فردی خوشرو و خوش برخورد بود از این رو با هر مسلمانی به سادگی رابطه برقرار می کرد و راه دوستی را با او باز می‌نمود و همگان با آن حضرت به زودی انس می گرفتند.

صالحی گفت: پیشوای هشتم (ع) با آنکه مقام رفیع امامت را داشت و برگزیده ی خدا بود، در عین حال نه تنها برای خود هیچ گونه حریمی قائل نبود، بلکه در زندگی خویش با طبقات مختلف مردم حتی خدمتکاران و زیردستان با نهایت صمیمیت و فروتنی رفتار می کرد.

وی افزود: امام رضا(ع)، یار و یاور و فریادرس درماندگان و پناه بی پناهان بود چه بسا یتیمانی که گرمی دست او را به سر و صورت خود احساس کرده اند و چه بسیار بودند مستضعفانی که در سایه یاری رساندن های او به خیری دست یافتند.

صالحی بیان کرد: از مظاهر شخصیت علمى امام رضا (ع) که شگفتى اطرافیان و شاهدان را همراه داشت، آگاهی کامل آن حضرت (ع) به زبانهاى مختلف بوده است؛ طوریکه امام (ع) در مجامع علمى به هنگام مناظره یا در نشستهاى عمومی در پاسخگویى به اشخاصى که از کشورهای دیگر به حضور ایشان شرفیاب می‌شدند، با زبان متداول و رسمى مخاطب با وى به گفت‌وگو می‌پرداختند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی نیر یادآور شد: کلام امام رضا (ع) بیانگر کرامت و اصالت حقوق انسانی است. از نظر امام رضا (ع)، انسان آزاد است و احتیاجات اقتصادی نمی تواند او را بردۀ کسی سازد و آزادی خدادادی او را سلب کند اگرچه مسلمان نباشد.

.

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 117066 -1 -1

اردبيل
بيله سوار
پارس آباد
خلخال
كوثر
گرمي
مشكين شهر
نمين
نير
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse