مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ يکشنبه ۶ مهر -اِلأَحَّد ٩ صفر ١٤٤٢ - Sunday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  250   بازدید    تاریخ درج مطلب  29/12/1396    
 
 
زندگی هدف دار
 

هدف داشتن در زندگی آن قدر مهم است که نمی‌شود آن را انکار کرد یا نادیده گرفت.اگر هدفی در زندگی نباشد نمی‌توان یک زندگی معنادار داشت و حتی بدون برنامه ریزی، احتمالا ازپشت میز کارمان هم بلند نمی‌شویم، چرا که اهداف عمدتا انگیزه ای برای زندگی در افراد هستند و به همین دلیل است که باید اهدافتان را بشناسید و برایشان برنامه ریزی داشته باشید.

اهدافتان را روی کاغذ بیاورید

قطار کردن لیستی از اهداف در ذهن، عمدتا موثر نیست. تاثیر گذاری اهداف زمانی خود را نشان می‌دهد که دست به قلم شوید و اهدافتان را به طور دقیق بر روی کاغذ بیاورید. به خاطر داشته باشید که در ثبت اهداف حتما اولویت بندی را مد نظر داشته باشید و تا زمانی که به آن خواسته نرسیده اید این هدف را از صفحه کاغذتان پاک نکنید.

واقع‌بین باشید

وقتی قرار شد اهدافتان را روی کاغذ بنویسید مراقب یک مساله باشید، قرار نیست هر آمال و رویایی که داشتید ثبت کنید بلکه در انتخاب اهدافتان حتما واقع بین باشید تا دلسردی گریبانگیرتان نشود.

به مادیات هم توجه کنید

مادیات همیشه در زندگی ما انسانها نقش مهمی داشته و دارد. بهتر است راه‌های دیگری برای مدیریت جدی‌تر مسائل مادی را انتخاب کنید. مثلا استفاده از یک قلک بسیار می‌تواند موثر باشد.

مثبت‌اندیشی را تقویت کنید

برای افزایش حس مثبت اندیشی در خود، در هر واقعه‌ای، به دنبال نکات مثبت پدید آمده از آن باشید و در هر مساله ای به این فکر کنید که بدتر از آن هم امکانش هست؟ برای نمونه اگر در کار خود مشکلی دارید که شما را دچار استرس کرده، به این فکر کنید که اگر بیکار بودید، وضع نامناسب تری داشتید در ضمن، پیش از تمرین مثبت اندیشی، تفاوت آن را با بی خیالی و سهل انگاری بررسی کنید.

زمان را مدیریت کنید

مدیریت زمان، یکی از مهارت‌های زندگی برای ایجاد آرامش است. شما این اصل را وقتی به طور کامل اجرا کرده‌اید که برای همه کارهایتان، وقت کافی داشته و توانایی این را داشته باشید که از سرعت در کارها، دچار استرس نشده و از تاخیر در آن‌ها نیز دچار دلشوره نگردید، چرا که برای مسائل غیرقابل پیش‌بینی هم، زمانی را در نظر گرفته‌اید.

ورزش کنید

ورزش‌‌ باعث می‌‌شود هورمون‌‌های شادی ‌بخش بیشتری از دستگاه عصبی و غدد مربوطه، ترشح شود و احساس آرامش عمیق تری را تجربه کنید.

سالم زندگی کنید

یک تصمیم راسخ برای زندگی سالم بگیریید. قطع مصرف خوراکی‌های مضر، ورزش منظم، معاشرت با افراد شاد و سر زنده، چکاپ منظم وضعیت جسمانی، رسیدگی و توجه به وضعیت روحی و.. از جمله اقداماتی است که حتما در اولویت فعالیت‌هایتان قرار دهید. تا جایی که می‌توانید به سلامت خودتان اهمیت دهید تا بیماری‌های جسمی و روحی از شما دور شوند.اغلب مشاهده می‌شود که بسیاری از مردم، اهدافی را در ذهن می‌پرورانند و برخی دیگر یک گام هم بیشتر برداشته و اهداف و آرزوهای خود را روی کاغذ می‌آورند اما در نهایت آن را در پوشه ای بایگانی کرده و دیگر به آن کاری ندارند. اما وقت آن رسیده که اهدافی را برگزینید و با استفاده از یک جدول زمان‌بندی شده، مدام آن را بررسی کنید و آخرین وضعیت پیشرفت خود را دائما مورد تحلیل و بررسی قرار دهید. به این ترتیب، اگر پیشرفتی به سوی خود مشاهده کنید، احساس رضایت و خرسندی خواهید کرد و خود به خود به ادامه راه، ترغیب می‌شوید و هرگاه به بیراهه کشانده شوید، خود را به مسیر درست هدایت خواهید کرد.

منبع: روزنامه آرمان

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 116756 -1 -1

جامعه شناسی
روانشناسی
آسیب شناسی اجتماعی
خانواده
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse