مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ دوشنبه ۷ مهر -اِلأِثنين ١٠ صفر ١٤٤٢ - Monday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  497   بازدید    تاریخ درج مطلب  1/1/1397    
 
 
رئیس تبلیغات اسلامی گرمی:جامعه نیازمند گسترش فرهنگ ایثار و شهادت است

رئیس تبلیغات اسلامی گرمی گفت: جامعه نیازمند گسترش فرهنگ ایثار و شهادت است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل، حجت‌الاسلام حمید بهاری در جلسه ای که به منظور ساماندهی گلزار شهدای گمنام در بخش انگوت با حضور امام جمعه، فرماندار،بخشدار و جمعی از مسئولین شهرستان در محل بخشداری انگوت برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: شهداء رفتند تا ما بمانیم، از وجود خود گذشتند تا امنیت امروزی را شاهد باشیم اما ما نیز در مقابل بایست قدردان شهدا باشیم و در عمل ثابت کنیم که رهرو راه آنانیم.

وی افزود: واقعیت آن است که فرهنگ ایثار و شهادت متاثر از رشادت ها و فضایل اخلاقی و معنوی رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس است که باید بیش از پیش مورد توجه واقع شود و تشکیل چنین جلساتی می‌تواند به ترویج این فرهنگ کمک کند.

بهاری با تاکید بر اینکه باید نهادهای فرهنگی را بسیج کرده تا به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کمک کنند، تصریح کرد: نباید توجه به فرهنگ ایثار و شهادت در حد سرکشی به خانواده‌های شهدا و ایثارگران باشد بلکه باید باورمان شود که با یاد شهدا می توانیم فرهنگ عاشورایی بودنمان را تثبیت کنیم.

وی در ادامه بحث به آثار فردی ایثار اشاره کرد و گفت: ایثار از جنبه فردی دارای اثر تربیتی است و باعث نفی شرک و خودپرستی می‌شود؛ محبوب خالق شدن، محبوب خلایق و گره گشا شدن، دافع مرگ بد و باعث افزایش عمر و حاکم شدن در بهشت جاودان از دیگر آثار فردی ایثار است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گرمی به آثار اجتماعی ایثار نیز اشاره کرد و گفت: ایثار از منظر اجتماعی موجبات دفع آسیب‌های اجتماعی و به تبع تحقق سعادت جامعه را در پی دارد.

بهاری یادآور شد: احیای ارزشمداری در جامعه به جای فردگرایی، تکثیر نیکی در جامعه، تولید امنیت روانی درونزای اجتماعی، افزایش تولید عاطفه جوشان اجتماعی و آراستگی فرهنگ جامعه در مسیر پیشرفت و ایجاد تمدن از دیگر آثار اجتماعی ایثار است بنابراین بابد سیاستگزاران ما در امر فرهنگ، در باره موضوع ایثار اندیشه ورزی کنند و عالمان ایثارگر را تربیت کنند.

وی به نقش دفاع مقدس در اشاعه فرهنگ ایثار و فداکاری اشاره کرد و گفت: دوران دفاع مقدس زمینه ای بود که روحیه فداکاری به نحو والا و شایسته ای تجلی یابد و موج عظیمی را در تمام اقشار جامعه به وجود آورد و فرصتی را به وجود آورد تا بتوانیم به قله‌های بلند ایثار دست یابیم.

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 116592 -1 -1

اردبيل
بيله سوار
پارس آباد
خلخال
كوثر
گرمي
مشكين شهر
نمين
نير
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse