مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ جمعه ۲۴ مرداد -اِجُّمعَة ٢٤ ذو الحجه ١٤٤١ - Friday August 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  451   بازدید    تاریخ درج مطلب  29/12/1396    
 
 
فرماندار کوثر:مسؤولان فرهنگی اردبیل برای افزایش سرانه مطالعه تلاش کنند
 

فرماندار شهرستان کوثر گفت: مسؤولان به منظور پاسداشت فرهنگ دینی و تاریخی و حفظ صبغه فرهنگی و تمدنی، اهتمام خود را به کار گیرند و تلاش مسئولان باید در ارتقای سرانه مطالعه تجلی پیدا کند.

وحید کنعانی در دومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان کوثر اظهار کرد: همگرایی دستگاه‌های فرهنگی ، رسانه‌های ارتباط جمعی و خانواده در احیای فرهنگ کتاب خوانی موثر خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه افراد کتابخوان کمتر در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار می‌گیرند، افزود: کسانی که لذت مطالعه را درک کرده باشند همنشینی با کتاب را در اولویت برنامه‌های روزانه خود قرار می‌دهند و این افراد در توسعه علمی و فرهنگی کشور نقش مهمی را ایفا خواهند کرد.

فرماندار کوثر ایجاد انگیزش برای مطالعه را یکی از اولویت‌های مهم عصر کنونی برشمرد و خاطر نشان کرد: ایجاد بناها و زیر ساخت‌های کتابخانه‌ای تنها بخشی از نیازها است و باید در زمینه نرم افزاری با برگزاری برنامه‌های فرهنگی و کتاب خوانی زمینه‌های ترویج مطالعه را فراهم نمود.

رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان کوثر رایج نمودن فرهنگ اهدای کتاب در مراسم‌ها و تامین کتاب‌های با ارزش برای کتابخانه‌های عمومی را از نکاتی دانست که باید به صورت عام مورد توجه قرار گیرد.

کنعانی انتقال مفاهیم دینی از طریق برگزاری جشنواره رضوی را حائز اهمیت دانست و گفت: مسؤولین باید به منظور پاسداشت فرهنگ دینی و تاریخی و حفظ صبغه فرهنگی و تمدنی خود، اهتمام خود را به کار گیرند و ماحصل تلاش مسئولان باید در ارتقای سرانه مطالعه تجلی پیدا کند. 

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان نیز در این جلسه با اشاره به روند رو به رشد فعالیتهای فرهنگی کتابخانه های عمومی گفت؛ علاوه بر برگزاری جشنواره های سراسری کتاب خوانی ، برنامه های متعددی به صورت فوق برنامه در کتابخانه های عمومی اجرا می شود.

وی برگزاری نشست‌های هفتگی کتاب خوانی در تمام کتابخانه ها و مراسم های نقد و بررسی کتاب و رونمایی از کتاب‌های فاخر را تنها بخشی از برنامه‌هایی دانست که در کنار رسالت اصلی ارائه خدمات کتابخانه‌ای ، در کتابخانه‌های عمومی اجرا می‌شود.

عزیزخانی افزود: در هرماه تعدادی کتاب به صورت کتاب‌های برگزیده انتخاب و معرفی می‌شود و کتابخانه‌های عمومی سراسر استان ضمن معرفی این کتاب‌ها و برگزاری نشست‌های مختلف در ارائه خط سیر مطالعاتی برای مخاطبان نقش قابل توجهی را ایفا می‌نمایند.

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 116393 -1 -1

اردبيل
بيله سوار
پارس آباد
خلخال
كوثر
گرمي
مشكين شهر
نمين
نير
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse