مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۳ فروردين -اِلأَربِعا ٧ شعبان ١٤٤١ - Wednesday April 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  373   بازدید    تاریخ درج مطلب  2/1/1397    
 
 
آموزش ۱۴۰ قرآن آموز در مؤسسه «نورالانوار» تبریز

گروه فعالیت‌های قرآنی - مدیر مؤسسه قرآنی «نورالانوار» تبریز، با بیان اینکه ۱۴۰ قرآن آموز در کلاس‌های آموزشی این موسسه حاضر می‌شوند، گفت: روخوانی، روانخوانی، مفاهیم و تربیت معلم از گرایش‌های آموزشی مؤسسه قلمداد می‌شوند.

جعفر خدمتی آوان، مدیر مؤسسه قرآنی «نورالانوار» تبریز ، با بیان اینکه ۱۴۰ قرآن آموز در کلاس‌های آموزشی این موسسه حاضر می‌شوند، گفت: روخوانی، روانخوانی، مفاهیم و تربیت معلم از گرایش‌های آموزشی مؤسسه قلمداد می‌شوند.

وی افزود: جای هيچگونه شک و ترديدی نيست كه يكی از اهداف و مقاصد والای بيداری اسلامی، بازگشت مردم به ارزش‌ها و معيارها و اصول قرآنی است، تا در پرتو قرآن كريم انسانيت به آرامش فكری و روحی دست و پا زد و از بركات مادی و معنوی حيات شرافتمندانه برخوردار می‌شود.

خدمتی، به پایه‌های سنی قرآن آموزان اشاره کردو گفت: قرآن آموزان در پایه‌های سنی نونهال، نوجوان، جوان و بزرگسال در کلاس‌های آموزشی حاضر می‌شوند.

وی، ضمن بازگو نمودن اثرات بهره گیری از کلام خدا ادامه داد: قرآن کلام خدا است و بی تردید انسان‌ها هر اندازه از کلام خدا بهره گیرند برای زندگی آنان مؤثر و سازنده خواهد بود.

مدیر مؤسسه قرآنی «نورالانوار» تبریز، قرآن را بزرگترین منبع تربیت دینی و اخلاقی داست و یادآور شد: قرآن بزرگترین منبع تعلیم و تربیت دینی و اخلاقی است و به همین دلیل نیز درک عمیق مفاهیم سازنده این کتاب الهی، عالی ترین شکل ارتباط با کلام حق تعالی است.

وی، با اشاره به فرموده امام جعفرصادق(ع) افزود: امام جعفرصادق(ع) می فرمایند: قرائت قرآن‌ را بیاموزید. به درستى که درجات بهشت به تعداد آیات قرآن است. در روز قیامت به قارى قرآن گفته می‌ى‏شود، بخوان و او را یک درجه بالا مى‏‌برند. هر آیه‌ای که تلاوت می‌کند یک درجه مقام او بالا می‌رود.

خدمتی، از مبدأ همه برکات جهان هستى گفت و تاکید کرد: مبدأ همه برکات جهان هستى، ذات مقدّس حق تعالى است. او است که همه برکات را پدید و فرود آورده و رحمت و برکتش، همه چیز را فرا گرفته است؛ از این‌رو مبارکِ مطلق بی‌قید و شرط، خدا است و «مبارک»، یکى از صفات بارى تعالى است و همه آفریده‌ها، چه بدانند و چه ندانند، چه بخواهند یا نخواهند، به اندازه ظرفیت و شایستگىِ خود، از برکات الهى، برخوردارند.

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 116199 -1 -1

اخبار اداره کل
اخبار شهرستان ها
اطلاعیه ها و بیانیه ها
اخبار عمومی
اخبار نماز جمعه استان
اهداف سازمان
چارت سازمانی
معرفی اداره کل تبلیغات اسلامی
تکریم ارباب رجوع
تبیان
دفاتر تابعه
معاونت فرهنگی
معاونت اداری و مالی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse