مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۷ تير -اِثَّلاثا ١٦ ذو القعده ١٤٤١ - Tuesday july 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  467   بازدید    تاریخ درج مطلب  1/1/1397    
 
 
گام هایی برای رسیدن به شادی

برای آنکه شادی را همیشه در زندگی خود داشته باشید گام‌های کوچکی بردارید و آنها را به صورت عادت روزمره درآورید. در ادامه این مطلب را می‌خوانیم.

زود از خواب بیدار شوید

افراد سحرخیز کارشان را زودتر شروع می‌کنند، انرژی بیشتری احساس می‌کنند و تا قبل از عصرهنگام وظایف و مسئولیت‌های خود را به اتمام می‌رسانند. مطالعات نشان داده است اوج تمرکز و انرژی بین ساعات ۸ تا ۱۰ صبح است. پس به جای آنکه برای هوشیاری بیشتر و بیدار ماندن در طول روز قهوه بیشتری بخورید، شب‌ها زودتر بخوابید تا صبح زودتر از خواب بیدار شوید. در پایان روز می‌بینید همه کارها را انجام داده‌اید و به وظایف خود به خوبی عمل کرده‌اید.

تنبلی را کنار بگذارید

اگر نسبت به مسائلی که دور و برتان می‌گذرد کنجکاو نباشید، اشتیاق و علاقه شما نسبت به پیگیری اهداف خود در زندگی و کار کم می‌شود. سوال بپرسید، دقت کنید و تنبلی را کنار بگذارید و خواهید دید که شگفتی‌های بزرگی در زندگی کشف می‌کنید.

احترام بگذارید

احترام یک جاده دوطرفه است. احترام می‌گذارید و به شما احترام می‌گذارند. نه تنها در مراودات و ارتباط با دیگران باید نشان دهید به آنها احترام می‌گذارید بلکه باید با مرتب و منظم لباس پوشیدن نشان دهید به خود و شخصیت خودتان نیز احترام می‌گذارید.

بخشیدن را یاد بگیرید

کینه‌ها را به دوش نکشید. کینه بار سنگینی بر روح و روان شما تحمیل می‌کند. به جای افکار انتقام جویانه نسبت به کسی که حتی شاید یادش نباشد که این کینه از کجا نشات گرفته، به چیزهای بهتری بیندیشید مانند طلوع آفتاب و ساحل زیبای دریا و فکر خود را از بار سنگین افکار منفی سبک کنید.

با دیگران خوب رفتار کنید

درست رفتار کردن با دیگران نشانه کمال وجودی فرد است. کسانی که در شرایط مختلف نمی‌توانند خوب و بد را از هم تشخیص دهند و رفتار درستی نشان دهند، اغلب هیچ کاری انجام نمی‌دهند. پس ذهن خود را یکپارچه کنید.

اعتماد به نفس داشته باشید

داشتن اعتماد به نفس با مغرور بودن متفاوت است. افراد متکبر و مغرور به دیگران گوش نمی‌دهند و می‌خواهند نظر خود را تحمیل کنند. افرادی که اعتماد به نفس دارند می‌دانند که انسان کاملی نیستند اما می‌دانند که عقل سلیم در این است که به بهترین و منطقی‌ترین روش، مشکلات و مسائل روزمره را باید حل کرد. آنها این واقعیت را پذیرفته‌اند که گاهی انسان برنده است و گاهی بازنده و با این حال باز هم باید به زندگی ادامه دهد. افراد مغرور می خواهند همیشه کامل و بی‌نقص باشند و وقتی می‌بازند، به شدت ناراضی و ناخشنود می‌شوند.

بیشتر بخندید

تمرین کنید که هر روز صبح به دیگران لبخند بزنید، به همکار، به اعضای خانواده. به دیگران مهر بورزید تا شادی را در خود احساس کنید.

منبع: روزنامه آرمان

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 116113 -1 -1

جامعه شناسی
روانشناسی
آسیب شناسی اجتماعی
خانواده
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse