مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۸ يکشنبه ۴ اسفند -اِلأَحَّد ٢٨ جمادي الثانيه ١٤٤١ - Sunday February 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  388   بازدید    تاریخ درج مطلب  2/1/1397    
 
 
آدولف هیتلر که بود؟

آدولف هيتلر،‌ رهبر سياسي و نظامي آلمان از سال 1933 تا  سال 1945 بود. او جنگ جهاني دوم را به راه انداخت و مسئول مرگ ميليون ها انسان است.

آدولف هيتلر در 20 آوريل 1889 در برونو- ام- اين Braunau-am-Inn ، در مرز آلمان- اتريش متولد شد. پدرش كارمندی عادي بود. هيتلر در 16 سالگي مدرسه را ترك كرد و در وين به عنوان يك نقاش براي امرار معاش به تقلا پرداخت. اين جا جايي بود كه بسياري از عقايد نژادي و سياسي او ريشه گرفتند.

در سال 1913، با وقوع جنگ جهاني اول، هیتلر به سمت مونيخ حركت كرد. در آن جا مجروح شد و مدال گرفت. در سال 1919 به حزب كارگران آلمان كه حزبي نژادپرست بود پيوست. او از خشم جناح هاي راست استفاده كرد. به اين ترتيب كه قول اصلاح و درمان افراطي مشكلات بعد از جنگ را داد.

او و بسياري ديگر يهوديان و بلشويك ها را به خاطر این مشکلات سرزنش مي كردند. به دنبال آن هیتلر در سال 1921 رهبر بلامنازع آن چه شد كه "كارگران آلماني سوسياليست ملي" (حزب نازي) ناميده مي شد.

هيتلر در سال 1923 در مونيخ شورش مسلحانه اي ترتيب داد و نه ماه به خاطر آن زنداني شد. در طول اين مدت او طرح ايدوئولوژي سياسيش را پايه ريزي كرد. با آزاديش از زندان شروع به بازسازي حزب نازي كرد و براي رسیدن به اين هدف از فنون ارتباطات جمعي جديد استفاده کرد. با وجود پیش زمينه در جامعه آلمان یعنی با وجود ركود اقتصادي و سياسي و ... ، حزب نازي بيشتر رشد كرد تا جايي كه در انتخابات سال 1932 بزرگ ترين حزب پارلمان آلمان شد.

در ژانويه 1933 هيتلر صدراعظم دولت ائتلافي شد. او به سرعت شیوه ديكتاتوري در پیش گرفت و شروع به بنيان گذاري قوانين ضد يهودي كرد. همچنين هیتلر شروع به نظامي كردن و گسترش منطقه ای آلمان کرد که به جنگ جهاني دوم منجر شد. او با ايتاليا و سپس ژاپن متحد شد تا دول محور را به وجود آورند.

تهاجم هيتلر به لهستان در سپتامبر 1939، آتش جنگ جهاني دوم را روشن كرد. بعد از موفقيت هاي نظامي آلمان در دانمارك، نروژ و اروپاي غربي و به زانو در آوردن بريتانيا در سال 1941، هيتلر فرمان حمله به اتحاد شوروي را صادر كرد.

جمعيت يهودي های كشورهاي مورد تهاجم، مورد هجوم نازي ها قرار گرفتند و بسياري از آنها كشته شدند. ميليون ها نفر ديگراز كساني كه به عقیده نازی ها از نظر نژادي درجه دوم محسوب مي شدند هم یا كشته مي شدند يا بايد تا حد مرگ كار مي كردند. در دسامبر 1941 هيتلر به آمريكا اعلام جنگ داد.

منتها جنگ در مرز شرقي و با اتحاد شوروي منابع آلمان را تحليل برده بود. به طوری که درجون 1944، بريتانيايي ها و آمريكايي ها وارد فرانسه تحت اشغال آلماني ها شدند. سپس نيروهاي اتحاد شوروي هم پايتخت آلمان را گرفتند. به این ترتیب سرانجام هيتلر در 30 آوريل 1945 در برلين پايتخت آلمان خودكشي كرد.

منبع: سایت علمی 020

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 116020 -1 -1

آموزشی
پژوهشی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse