مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ سه شنبه ۱ مهر -اِثَّلاثا ٤ صفر ١٤٤٢ - Tuesday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  667   بازدید    تاریخ درج مطلب  2/1/1397    
 
 
توسعه زندگی قرآنی؛ در گرو عمل به بایدها و نبایدها

گروه فعالیت‌های قرآنی - امام جمعه عجب شیر با بیان اینکه، عمل به بایدها و نبایدهای قرآن در توسعه زندگی قرآنی تأثیرگذار است، یادآور شد: زندگی در اندیشه دینی، مزرعه آخرت و خاستگاه رسیدن به کمال اُخروی است.

حجت‌الاسلام محمود شربیانی، امام جمعه شهرستان عجب‌شیر ، اظهار کرد: اگر از آغاز تا پایان به آیات و سوره‌های قرآن نظری بیافکنیم، خواهیم دید که قرآن، بهترین شیوه‌ها را برای زندگی دنیایی همراه با سعادت به انسان‌ها نشان داده است. زندگی همراه با عزت، سربلندی، برادری و بزرگواری، نه همراه با ظلم و بیداد و ستم.

وی ضمن بازگو نمودن یکی از دغدغه‌های دین افزود: یکی از دغدغه‌های دین، رضامندی از زندگی است و یکی از رسالت‌های آن آموزش مهارت های زندگی کردن به پیروان خویش است.

حجت‌الاسلام شربیانی، با استناد به آیه ۵۷ سوره یونس خاطرنشان کرد: در این آیه می‌خوانیم: ای مردم، از سوی پروردگارتان موعظه و اندرزی برای شما آمد، کلامی و قرآنی که مایه شفای بیماری دل ها و روان‌ها است و چیزی که مایه هدایت و راهنمایی است و رحمت برای مومنان است.

امام جمعه عجب شر، با بیان اینکه، عمل به بایدها و نبایدهای قرآن در توسعه زندگی قرآنی تاثیرگذار است، یادآور شد: زندگی در اندیشه دینی، مزرعه آخرت و خاستگاه رسیدن به کمال اُخروی است.

وی با اشاره به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی افزود: امام خامنه ای می فرمایند: هرچه ما به قرآن نزدیكتر شویم، هرچه عمل قرآنی در میان ما، چه در روح ما، چه در اعمال جسمانی ما، چه در فرد ما، چه در اجتماع ما بیشتر شود، به سعادت به حل مشكلات و معضلات نزدیكتر می شویم.

حجت‌الاسلام شربیانی زندگی قرآنی را خوب و ایده آل دانست و تاکید کرد: اگر بخواهیم یک زندگی سالم، شیرین، آرام بخش، لذت بخش، اطمینان بخش و ازهر جهت خوب و ایده آل داشته باشیم جز عمل به قرآن نیست.

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 115997 -1 -1

اخبار اداره کل
اخبار شهرستان ها
اطلاعیه ها و بیانیه ها
اخبار عمومی
اخبار نماز جمعه استان
اهداف سازمان
چارت سازمانی
معرفی اداره کل تبلیغات اسلامی
تکریم ارباب رجوع
تبیان
دفاتر تابعه
معاونت فرهنگی
معاونت اداری و مالی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse