مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ چهارشنبه ۲ مهر -اِلأَربِعا ٥ صفر ١٤٤٢ - Wednesday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  725   بازدید    تاریخ درج مطلب  2/1/1397    
 
 
آموزش ۸۰ قرآن‌آموز در مؤسسه «مشکوة» تبریز

گروه فعالیت‌های قرآنی - مدیر مؤسسه قرآنی مشکوة تبریز، با بیان اینکه ۸۰ قرآن آموز در کلاس‌های آموزشی این موسسه حاضر می‌شوند، گفت: روخوانی، روانخوانی، قرائت، حفظ و تربیت معلم از گرایش‌های آموزشی این مؤسسه قلمداد می‌شوند.

آموزش 80 قرآن آموز در مؤسسه قرآنی مشکوة تبریز

زهرا ضیایی‌وند، مدیر مؤسسه قرآنی مشکوة تبریز،  با بیان اینکه ۸۰ قرآن آموز در کلاس‌های آموزشی این موسسه حاضر می‌شوند، گفت: روخوانی، روانخوانی، قرائت، حفظ و تربیت معلم از گرایش‌های آموزشی این مؤسسه قلمداد می‌شوند.

وی افزود: قرآن کلام الهی و سراسر نورانیت و معنویت است و نه تنها تلاوت ظاهری و سطحی آن داری ثواب و فضیلت است، بلکه صرف نگاه کردن به آن نیز دارای ثواب و پاداش و نورانیت است.

وی با اشاره به پایه‌های سنی قرآن آموزان، گفت: قرآن آموزان در پایه‌های سنی نونهال، نوجوان و بزرگسال در کلاس‌ها حاضر می شوند.

ضیایی‌وند، از روشن شدن ضمیرانسان با نور قرآن گفت و ادامه داد: قرآن نوری است که همه زوایای نفس و ضمیر انسان را روشن و تابناک ساخته و روح وی را نیروی عظیم می بخشد که به وسیله‌ای این نیروی عظیم انسان می‌تواند زندگی را از زاویه‌ای دید خاص و بهتر ببیند و از حدود و احکام خداوندی و تعظیم آنچه که خداوند آنرا بزرگی و عظمت بخشیده است و همچنان چیزهای که خداوند آنرا بزرگی و عظمت بخشیده است و همچنان چیزهای که خداوند تعالی آنرا پست و حقیر پنداسته است، آگاهی یابد.

مدیر مؤسسه قرآنی مشکوة تبریز، ضمن بازگو نمودن اطمینان خاص حاصل از تلاوت قرآن یادآور شد: تلاوت قرآن به روح و قلب مؤمن سکون او اطمنان خاص می بخشد و افراد در برابر مصایب و مشکلات چنان به ثبات و استواری عادت می‌دهد که بتواند بر همه مشکلات زندگی پیروز شود.

وی با اشاره به فرموده امام جعفرصادق(ع) افزود: امام جعفرصادق(ع) می فرمایند: می‌آید روز قیامت بنده‌ای که قرآن را فراگرفته و می‌گوید: پروردگارا، من قرآن را به خاطر رضا و خشنودی تو فراگرفتم، پس گفته می شود به او که تو قرآن را فراگرفتی تا به تو بگویند فلانی چه صوت زیبایی دارد، ببرید او را به سوی آتش.

ضیایی وند، از لزوم تفکر در آیات مشهود خداوندی گفت و تاکید کرد: خداوند انعکاس عظمت خود را در جهان طبیعت، به تصویر کشیده، تا انسان با تفکر در دل آیات مشهود خداوندی، نشانه حق و حقیقت را دریابند.

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 115990 -1 -1

اخبار اداره کل
اخبار شهرستان ها
اطلاعیه ها و بیانیه ها
اخبار عمومی
اخبار نماز جمعه استان
اهداف سازمان
چارت سازمانی
معرفی اداره کل تبلیغات اسلامی
تکریم ارباب رجوع
تبیان
دفاتر تابعه
معاونت فرهنگی
معاونت اداری و مالی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse