مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۴ مرداد -اِثَّلاثا ١٤ ذو الحجه ١٤٤١ - Tuesday August 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  466   بازدید    تاریخ درج مطلب  2/1/1397    
 
 
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل:5 پیست اسکی تا 2 سال آینده به بهره برداری می رسد

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: در نظر داریم تا دو سال آینده حداقل از پنج پیست اسکی در استان بهره‌برداری کنیم.

نادر فلاحی امروز در حاشیه چهارمین نمایشگاه بین‌المللی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل ، اظهار کرد: در نظر داریم تا دو سال آینده حداقل از پنج پیست اسکی در استان بهره‌برداری کنیم.

وی گفت: ارتفاعات استان اردبیل مستعد راه‌اندازی پیست‌های اسکی است و این طرح در راستای تقویت تاسیسات گردشگری زمستانی اجرا می‌شود.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل افزود: موضوع مطرح شده از سوی استاندار محترم مبنی بر زمستان بیدار اردبیل نه تنها یک شعار بلکه یک ماموریت است و به صورت جدی از سوی اداره کل میراث فرهنگی دنبال می‌شود.

فلاحی به ضرورت مشارکت نهادهای علمی و آموزشی در تحقق این ماموریت تاکید کرد و بیان داشت: انتظار ما بهبود حمایت و مشارکت دستگاه‌های اجرایی ونهادهای علمی است تا بتوانیم با ایده‌های جدید گردشگری زمستانی را توسعه دهیم.

وی افزود: با وجود اعلام همکاری و مشارکت اداره کل با دانشگاه‌ها تا به امروز تعامل مقبولی برقرار نشده و انتظار می‌رود دانشگاه در راستای تقویت و بهره‌گیری پتانسیل‌های گردشگری زمستانی یاری‌گر ما باشد.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با اذعان به اینکه گردشگری حوزه‌ای فرابخشی است، متذکر شد: به منظور تقویت گردشگری از جمله مهمترین زیرساخت‌ها راه است که قول مساعد استاندار اردبیل مبنی بر اتمام راه‌آهن تا سه سال آینده امتیازی برای رونق گردشگری زمستانی اردبیل است.

فلاحی به هم اندیشی با جوامع اقامتی نیز اشاره کرد و افزود: پیش‌بینی شده برای اردوهای مسافرتی دستگاه‌های اجرایی سایر استان‌ها خدماتی در زمستان ارائه شود.

وی همچنین با یادآوری موضوع تعطیلات زمستانی اضافه کرد: استان اردبیل پیشرو در تحقق این طرح است تا از ظرفیت تعطیلات برای رونق گردشگری زمستانی استفاده شود.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل به ضرورت توجه به توریسم ورزشی نیز اشاره‌کرد و افزود: در راستای فعال‌سازی مسابقات ورزشی و توریسم ورزشی هم اندیشی‌هایی با اداره کل ورزش و جوانان صورت گرفته است.

وی به حمایت از بخش‌خصوصی در ایجاد و راه اندازی تاسیسات گردشگری زمستانی اشاره و تاکید کرد: تسهیلات با نرخ بهره پایین به بخش خصوصی اعطا می‌شود و زمان صدور موافقت اصولی به یک هفته کاهش یافته است.

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 115927 -1 -1

اردبيل
بيله سوار
پارس آباد
خلخال
كوثر
گرمي
مشكين شهر
نمين
نير
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse