مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ جمعه ۱۷ مرداد -اِجُّمعَة ١٧ ذو الحجه ١٤٤١ - Friday August 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  349   بازدید    تاریخ درج مطلب  29/12/1396    
 
 
آموزش ۱۰۰ قرآن‌آموز در مؤسسه قرآنی نورالهدی شندآباد شبستر
 

گروه فعالیت‌های قرآنی - مدیر مؤسسه قرآنی نورالهدی شندآباد شبستر، با بیان اینکه ۱۰۰ قرآن آموز در کلاس‌های آموزشی این موسسه حاضر می‌شوند، گفت: روخوانی، روان‌خوانی، تجوید، مفاهیم تفسیر از گرایش‌های آموزشی مؤسسه قلمداد می‌شوند.

رقیه باقری، مدیر مؤسسه قرآنی نورالهدی شندآباد شبستر،  با بیان اینکه ۱۰۰ قرآن آموز در کلاس‌های آموزشی این موسسه حاضر می‌شوند، گفت: روخوانی، روان‌خوانی، تجوید، مفاهیم تفسیر از گرایش‌های آموزشی مؤسسه قلمداد می‌شوند.

وی افزود: قرآن کتاب اصلی و مرکزیت دین اسلام است و مسلمانان برای رسیدن به نور و روشنی راه زندگی خود و دریافت هدایتشان قرآن می‌خوانند.

وی با اشاره به پایه‌های سنی قرآن آموزان گفت: قرآن آموزان در پایه‌های سنی نونهال، نوجوان، جوان و بزرگسال در کلاس‌های آموزشی حاضر می شوند.

باقری، ضمن بازگو نمودن یکی از ابعاد عظمت قرآن کریم ادامه داد: یکی از ابعاد عظمت قرآن کریم فراگیر بودن آن بر تمام معارفی است که بر پیامبران قبلی در کتاب‌های الهی نازل شده است، چون قرآن وجه نهایی و کامل آن کتاب‌ها است و به هیچ وجه محتوای این کتاب الهی گسسته از آن کتاب‌ها نیست، قرآن بر محتوای آنها احاطه و نظارت دارد، چه در مواردی که احکام آنها را نسخ کرده و چه در مواردی که ابقا کرده است. این ویژگی باعث می شود که پذیرش معارف قرآن برای پیروان حقیقی ادیان الهی آسان باشد.

مدیر مؤسسه قرآنی نورالهدی شندآباد شبستر، از آثار تلاوت قرآن در روح و قلب شنونده یادآور شد: تلاوت قرآن و آهنگ و موسيقى آن به تنهايى اثرى خاص، در روح و قلب شنونده دارد و او را كشش خاص، جاذبه اى خاص و تعالى خاص و نظامى خاص مى‌دهد. كلمات زيبا و روح بخش قرآن، از جهت لفظ هم، تاثير عجيب و قوى دارند. در چگونگى تركيب كلمات و ترتيب آن‌ها در لفظ هم، نيروى جذاب و نافذى، احساس مى‌شود. در ترتيب و تركيب كلمات و تلاوت قرآن، آثار خداجويى نهفته شده و تحول شگرف در روح و روان انسان بوجود مى آيد.

باقری، قرآن کریم را کلام بی نظیر خداوند دانست و تاکید کرد: قرآن کریم کلام بی نظیر خداوند است و در بین این همه موجودات مخاطب او انسان است، انسانی که دارای روحی الهی است، دارای قلبی برای فهمیدن و دلی برای ادراک کردن، در اعتبار و ارزش قرآن، همین بس که سخن بی مانند خداست ودر اعتبار و ارزش انسان همین بس که هم سخن و مخاطب خداوند برای وحی انسان است.

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 115897 -1 -1

اخبار اداره کل
اخبار شهرستان ها
اطلاعیه ها و بیانیه ها
اخبار عمومی
اخبار نماز جمعه استان
اهداف سازمان
چارت سازمانی
معرفی اداره کل تبلیغات اسلامی
تکریم ارباب رجوع
تبیان
دفاتر تابعه
معاونت فرهنگی
معاونت اداری و مالی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse