مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ پنج شنبه ۳ مهر -اِلخَميس ٦ صفر ١٤٤٢ - Thursday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  428   بازدید    تاریخ درج مطلب  29/12/1396    
 
 
رئیس محیط زیست نمین:شکارچی متخلف پرندگان در نمین به 4 ماه حبس محکوم شد
 

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نمین گفت: شکارچی متخلف در شهرستان نمین به جرم زنده‌گیری غیرمجاز دو بهله پرنده شکاری به تحمل چهار ماه حبس تعزیری و پرداخت مبلغ يك ميليارد و دويست ميليون ريال محکوم شد.

 به نقل از روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل، امین شکوری‌مقدم عصر دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران از صدور رأی محکومیت قطعی حقوقی شکارچی غیرمجاز پرندگان شکاری خبر داد و  اظهار کرد: این شکارچی غیر مجاز پرندگان شکاری در شهریورماه سال 95 حین زنده‌گیری با روش شبچه در زیستگاه‌های حیات وحش شهرستان نمین توسط مأموران حفاظت محیط زیست دستگیر و به جرم زنده‌گیری پرندگان شکاری به مراجع قضایی شهرستان معرفی شد.

وی افزود: پس از برگزاری دو نوبت جلسه دادگاه در نهایت بزه انتسابی به متهم دایر بر زنده گیری غیرمجاز دو بهله پرنده شکاری از گونه شاهین‌سانان در نزد دادگاه تجدید نظر استان محرز شناخته شده  و متخلف به جرم زنده‌گیری پرندگان شکاری به تحمل چهار ماه حبس تعزیری محکوم گردید.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نمین ادامه داد: با توجه به محکومیت کیفری متخلف و حساسیت موضوع صید پرندگان شکاری در منطقه، مطالبات حقوقی ناشی از ضرر و زیان وارده به حیات وحش از طریق این نمایندگی پیگیری شد و در نهایت متخلف محکوم به پرداخت مبلغ یک میلیارد و دویست میلیون ریال از بابت ضرر و زیان زنده‌گیری دو بهله پرنده شکاری از خانواده شاهین‌سانان  شد.

شکوری‌مقدم با اشاره به اینکه پرندگان شکاری در لیست پرندگان حفاظت شده و دارای حمایت بین‌المللی بوده و حفاظت از آنها اهمیت بسزایی دارد، از عموم مردم خواست در حفظ و مراقبت از این پرندگان سهیم بوده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را سریعأ به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نمین از طریق شماره تماس 32327465 گزارش نمایند.

پرندگان شکاری شاهین‌سانان جزء گونه های حمایت شده و مشمول کنوانسیون سایتس می‌باشند و  به لحاظ نقش مهم آن‌ها در چرخه اکولوژیکی طبیعت و با توجه به جمعیت اندک این نوع پرندگان و آسیب‌پذیری و در معرض انقراض بودن آن‌ها دارای اهمیت جهانی بوده که قانونگذار نیز محکومیت سنگینی برای متخلفان از بابت ضرر و زیان پیش بینی و وضع نموده است.

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 115843 -1 -1

اردبيل
بيله سوار
پارس آباد
خلخال
كوثر
گرمي
مشكين شهر
نمين
نير
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse