مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ پنج شنبه ۳ مهر -اِلخَميس ٦ صفر ١٤٤٢ - Thursday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  517   بازدید    تاریخ درج مطلب  29/12/1396    
 
 
مشارکت 85 درصدی دولت در طرح آبیاری نوین جعفرآباد
 

فرماندار بیله‌سوار گفت: طرح تعاونی «قزل‌سنبل جعفرآباد» با همکاری 129 نفر از بهره‌برداران در اراضی بخش جعفرآباد و با مشارکت 85 درصدی دولت اجرایی می‌شود.

حسن قبادی در بازید از طرح هزار هکتاری آبیاری تحت فشار در بخش جعفرآباد شهرستان بیله‌سوار اظهار کرد: این طرح با عنوان طرح تعاونی قزل‌سنبل جعفرآباد با همکاری و مشارکت 129 نفر از بهره‌برداران در اراضی بخش جعفرآباد اجرایی می‌شود.

وی افزود: در این راستا سهم مشارکت دولت در این طرح 85 درصد و سهم کشاورزان بهره‌بردار نیز 15 درصد می‌باشد و برای توسعه این طرح 26میلیارد تومان هزینه شده و تعداد 15 دستگاه سنترپیوت در این اراضی نصب خواهد شد که 13 دستگاه آن تاکنون نصب گردیده است.

فرماندار بیله‌سوار با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید بر اجرای طرح آبیاری نوین در اراضی کشاورزی بسیار تاکید دارد، عنوان کرد: با اجرای این طرح استفاده بهینه در منابع آب و خاک و همینطور یکپارچه‌سازی و کشت محصولات اقتصادی از اهداف این طرح در منطقه است.

قبادی با اشاره به اینکه این طرح با پیشرفت فیزیکی 45 درصدی در حال انجام است، گفت: این طرح از سال 95 آغاز شده و  90 درصد منابع مالی پروژه تامین گردیده و پیش‌بینی می‌شود این طرح تا پاییز 97 تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

وی عنوان کرد: طرح‌های آبیاری نوین و طرح‌های گلخانه ای در بخش کشاورزی اهمیت فراوانی دارد وباید کشاورزی با رویکرد تجاری در منطقه صورت گیرد و لذا تولید محصولات کشاورزی در صورتی برای کشاورز سودآور و مقرون به صرفه خواهد بود که بازار صادراتی پیدا کنیم تا علاوه بر رشد صادرات، وضعیت درآمدی کشاورزان نیز بهتر شود.

فرمانداربیله‌سوار تغییر الگوی کشت و ارائه آموزش‌های لازم به کشاورزان را از اولویت‌های مهم شهرستان در حوزه کشاورزی برشمرد و گفت: کشاورزی، از اولویت‌های اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در شهرستان است و  جهاد کشاورزی بیله‌سوار با اقدامات آموزشی و جهادی توانسته است قدم‌های مثبتی را در توسعه و حفظ کشاورزی منطقه بردارد که شایسته تقدیر است و باید این روند با جدیت و قوت تداوم یابد.

در طرح تعاونی قزل سنبل جعفرآباد 85 درصد هزینه مشارکت طرح‌های آبیاری کم فشار و تحت فشار را دولت و 15 درصد نیز توسط کشاورزان تامین می‌کنند و این طرح با استقبال مطلوب کشاورزان منطقه همراه بوده است.

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 115735 -1 -1

اردبيل
بيله سوار
پارس آباد
خلخال
كوثر
گرمي
مشكين شهر
نمين
نير
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse