مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ دوشنبه ۲۳ تير -اِلأِثنين ٢٢ ذو القعده ١٤٤١ - Monday july 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  372   بازدید    تاریخ درج مطلب  29/12/1396    
 
 
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نیر:مدیریت مصرف آب ضرورت انکارناپذیر بخش کشاورزی است

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نیر با اشاره به اهمیت مدیریت صحیح آب در بخش کشاورزی، گفت: استفاده بهینه از آب کشاورزی یک ضرورت انکار ناپذیر بوده که توجه به تنوع اقلیم در مدیریت منابع آبی را می‌طلبد.
رضا ناصری در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: سطح زیر کشت محصولات آبی در سطح شهرستان ده هزار هکتار و کل اراضی دیم 38 هزار و 200 هکتار بوده که 200 هکتار تا سال 95 و 105 هکتار در سال 96 مجهز به سیستم‌های آبیاری نوین شدند.
وی با اشاره به در دست اجرا بودن 592 هکتار از اراضی مذکور، افزود: در پایاب سد صائین؛ 68 هکتار، میمند، مزرعه و یامچی علیا و خان قشلاقی 910 هکتار در حال مطالعه بوده و در پایاب سد سرخاب 3 هزار و 500 هکتار طرح آبیاری در مرحله انتخاب مشاور می‌باشد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نیر تصریح کرد: طرح کم‌آبیاری روستاهای کله سر، کمال آباد و جوراب در سطح یک هزار هکتار در حال تکمیل پرونده می‌باشد که با این روش میزان مصرف آب در هکتار از 2/1 به 7/0 لیتر در ثانیه کاهش یافته و باعث افزایش 40 درصدی راندمان مصرف آب و افزایش 2 برابری محصول می‌گردد.
ناصری ادامه داد: استفاده بهینه از آب کشاورزی یک ضرورت انکار ناپذیر است که توجه همه جانبه به توسعه بخش کشاورزی، پرهیز از نگاه یک جانبه به کشاورزی به عنوان پر مصرف‌ترین بخش، توجه به تنوع اقلیم در مدیریت منابع آب، تدوین الگوی کشت با همکاری بهره برداران و محققان و تشویق کشاورزان به منظور استفاده از آبیاری نوین را می‌طلبد.
وی افزود: با توجه به حمایت جدی دولت، 85 درصد هزینه اجرای سیستم‌های آبیاری از سوی دولت و 15 درصد به صورت آورده شخصی توسط کشاورزان تامین می‌شود.

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 115052 -1 -1

اردبيل
بيله سوار
پارس آباد
خلخال
كوثر
گرمي
مشكين شهر
نمين
نير
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse