مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ سه شنبه ۱ مهر -اِثَّلاثا ٤ صفر ١٤٤٢ - Tuesday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  677   بازدید    تاریخ درج مطلب  2/1/1397    
 
 
قطب نمای زندگی در ماه رمضان باید به سوی قرآن باشد
 

گروه معارف - مسئول فرهنگی حوزه‌های علمیه سفیران هدایت قم گفت: قطب نمای زندگی در ماه رمضان باید به سوی قرآن باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد قهرمانی مسئول فرهنگی حوزه‌های علمیه سفیران هدایت قم بیان کرد: رمضان ماهی است که نفس کشیدن روزه دار به عنوان تسبیح و ذکر خداوند محسوب می شود.

وی افزود: رحمت الهی همیشه گسترده است ولی در این ماه رحمت و برکات خداوند متعال بسیار گسترده تر بوده و نگاه خداوند به بندگان بسیار ویژه است و به همین دلیل است که رمضان اشرف ترین و افضل ترین ماههای الهی است.

مسئول فرهنگی حوزه‌های علمیه سفیران هدایت قم با بیان اینکه یکی از اعمال بسیار نیکوی ماه رمضان خواندن قرآن است، خاطرنشان کرد: قرآن مایه هدایت و خوشبختی و نورانی کردن زندگی و وجود انسان است که امروزه کمی مورد غفلت و بی توجهی قرار گرفته و همین دوری از قرآن موجب بروز مشکلات بسیاری در زندگی گردیده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین قهرمانی یادآور شد: خواندن قرآن به تنهایی کافی نیست و باید در تک تک آیات آن تدبر کنیم چرا که هر آیه قرآن درس زندگی است و راه درست زندگی سعادتمند را به ما نشان می دهد.

وی با اشاره به اینکه با تدبر در آیات قرآن متوجه می شویم خداوند چه انتظاراتی از بندگانش دارد، تصریح کرد: تدبر در آیات قرآن موجب می شود تا بدانیم خداوندی که دنیا را خلق کرده و انسان را آفریده چه انتظارات و خواسته هایی دارد و چگونه راه صحیح زندگی را آموزش داده است.

مسئول فرهنگی حوزه‌های علمیه سفیران هدایت قم ادامه داد: در این ماه اطعام نیازمندان نیز باید بسیار مورد توجه کسانی باشد که از توانایی مالی کافی برخوردار هستند و هرکس در حد توان خود از نیازمندان دستگیری کند.

وی اظهار کرد: فلسفه زکات فطریه که در آخرین روز این ماه توصیه شده است به دلیل تطهیر اموال می باشد چرا که در این ماه روح و جسم انسان ها تطهیر می شود و با دادن زکات مال انسان نیز از هرگونه حرام تطهیر می گردد.

حجت‌الاسلام والمسلمین قهرمانی گفت: قطع رحم از گناهان کبیره بوده و صله ارحام در این ماه بسیار مورد تاکید قرار گرفته و هرکس اگر کینه یا خصومتی دارد بسیار نیکوست که در این ماه آن را کنار گذاشته و مهربانی و دوستی را با فامیل پیشه کند تا رحمت الهی شامل همه آنان شود.

مسئول فرهنگی حوزه‌های علمیه سفیران هدایت قم تاکید کرد: اگر روح انسان در این ماه تطهیر شود آماده انس گرفتن با خداوند شده و صدای مومن به عرش الهی می رسد و خداوند در وجود او ظهور و بروز می کند.

وی با بیان اینکه یکی از راههای استجابت دعا، نورانی شدن دل انسان است، خاطرنشان کرد: در این ماه و بخصوص در شبهای قدر اگر بتوانیم با خلوص نیت به درگاه الهی پناه ببریم خداوند که خود نور است در وجود نورانی ما نیز تجلی یافته و دعاهایمان را اجابت می کند.

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 114961 -1 -1

اخبار اداره کل
اخبار شهرستان ها
اطلاعیه ها و بیانیه ها
اخبار عمومی
اخبار نماز جمعه استان
اهداف سازمان
چارت سازمانی
معرفی اداره کل تبلیغات اسلامی
تکریم ارباب رجوع
تبیان
دفاتر تابعه
معاونت فرهنگی
معاونت اداری و مالی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse