مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ جمعه ۱۷ مرداد -اِجُّمعَة ١٧ ذو الحجه ١٤٤١ - Friday August 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  744   بازدید    تاریخ درج مطلب  2/1/1397    
 
 
آموزش ۱۰۰ قرآن‌آموز در مؤسسه قرآنی «صراط النبی» میانه

xگروه فعالیت‌های قرآنی - مدیر مؤسسه قرآنی صراط النبی میانه، با بیان اینکه ۱۰۰ قرآن‌آموز در کلاس‌های آموزشی این مؤسسه حاضر می‌شوند، گفت: روخوانی، روانخوانی، حفظ و تجوید از گرایش‌های آموزشی قلمداد می‌شوند.

سکینه عزتی، مدیر مؤسسه قرآنی صراط النبی میانه ، با بیان اینکه ۱۰۰ قرآن آموز در کلاس‌های آموزشی این مؤسسه حاضر می‌شوند، گفت: روخوانی، روانخوانی، حفظ و تجوید از گرایش‌های آموزشی قلمداد می‌شوند.

آموزش 100 قرآن آموز در موسسه قرآنی صراط النبی میانه

وی افزود: تلاوت قرآن كريم، در همه حال ارزشمند است، زيرا همه قرآن، كلام خداست و خواندن همه سوره‌ها فضيلت و ثواب دارد، در عين حال، خواندن بعضى از سوره‌ها در بعضى اوقات به دليل مصالحى كه خداوند و چهارده معصوم(ع) از آن آگاهند، ثواب بيشترى دارد.

وی از پایه های قرآن آموزان گفت و خاطرنشان کرد: قرآن آموزان مؤسسه در پایه‌های سنّی نونهال، نوجوان و جوان و بزرگسال در کلاس های آموزشی حاضر می شوند.

عزتی با اشاره به پیامدهای خواندن قرآن در زندگی ادامه داد: اگر ما به آثار خواندن قرآن توجه و قرآن را مانند دوستى در زندگى انتخاب كنيم، آياتش را بخوانيم و در معانى آسمانى‌اش تفكر كنيم، پس از مدتى زندگى‌مان سرشار از نور، روشنايى، طراوت و زيبايى خواهد شد.

مدیر مؤسسه قرآنی صراط النبی میانه ضمن بازگو نمودن اثرات آشنایی انسان با قرآن یادآور شد: درجات بهشت بر اساس تعداد آيات قرآن تقسيم شده است و هركس هر مقدار كه با قرآن آشنا باشد درجات بهشت را طى مى‌كند.

وی با اشاره به فرموده پیغمبر(ص) افزود: پیامبراکرم(ص) می فرمایند: حافظان قرآن مشمول رحمت خدا، در بركنندگان نور خدا و آموزگاران كلام خدايند. كسی كه با آنان دوستی نمايد با خدا دوستی نموده و كسي كه با آنان دشمنی كند خدا را دشمن داشته است.

عزتی قرآن را مایه رحمت دانست و تاکید کرد: قرآن كريم، مايه هدايت و رحمت است. اين كتاب شريف و كلام لطيف، مربى و راهنماى انسان در رسيدن به كمال نهايى و نزدیک شدن به خداست و او را به‌سوى خير و سعادت سوق مى‌دهد، هدف اصلى و مهم‌ترين فايده آن، انسان‌سازى و تربيت بشر است، فوايد و آثار ديگر، هدفى فرعى به‌حساب مى‌آيند.

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :5.0 از 5 امتياز است.


12345
1 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 114948 -1 -1

اخبار اداره کل
اخبار شهرستان ها
اطلاعیه ها و بیانیه ها
اخبار عمومی
اخبار نماز جمعه استان
اهداف سازمان
چارت سازمانی
معرفی اداره کل تبلیغات اسلامی
تکریم ارباب رجوع
تبیان
دفاتر تابعه
معاونت فرهنگی
معاونت اداری و مالی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse