مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ شنبه ۱۸ مرداد -اِسَّبِت ١٨ ذو الحجه ١٤٤١ - Saturday August 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  677   بازدید    تاریخ درج مطلب  2/1/1397    
 
 
رئیس منابع طبیعی گرمی:طرح جامع پیاده‌‌راه ‌سبز در گرمی عملیاتی می‌شود

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری گرمی گفت: طرح جامع ایجاد پیاده راه‌سبز در حاشیه جاده گرمی - اردبیل به طول 6 کیلومتر پیاده‌سازی می‌شود.
امیر بدرزاده اظهار کرد: انجام ممیزی برای برای ساماندهی دام‌های موجود و جلوگیری از تخریب بواسطه دام مازاد و کنترل زمان ورود و خروج دام و نظارت بر روش‌های بهره برداری جهت مدیریت چرا و کنترل و نظارت از منابع مختلف انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه در طول یک سال گذشته جهت بهبود مراتع فقیر در 30 هکتار از اراضی منطقه بذرکاری و بذر پاشی با استفاده از بذور گونه‌های مرتعی مناسب انجام شده است، افزود: همچنین بیش از 4 هکتار جنگل با گونه‌های مقاوم به خشکی در اراضی ملی متناظر به دریاچه گیلارلو جهت استفاده‌های گردشگری و زیباسازی ایجاد شده است.


رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری گرمی بیان کرد: تهیه و تدوین طرح جامع ایجاد پیاده راه‌سبز در حاشیه جاده گرمی - اردبیل به طول 6 کیلومتر و برگزاری کلاس‌های آموزش بهره‌برداران و جوامع محلی در رابطه با حفاظت، بهره‌برداری صحیح از مراتع و جنگل‌ها از دیگر اقدامات انجام شده در طول یک سال گذشته بوده است.
وی از واگذاری 10 هکتار اراضی ملی مناسب به اشخاص حقیقی و حقوقی در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی جهت اجرای جنگلکاری اقتصادی خبر داد و گفت: در راستای قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال، این اداره اقدام به معرفی طرح‌های بهره برداران جهت دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل نموده که تاکنون 10 مورد طرح با اعتباری بالغ بر 11 میلیارد ریال و با اشتغال‌زایی پایدار حدود 25 نفر مورد تأیید و تصویب قرار گرفته است.
بدرزاده اضافه کرد: تهیه و تدوین طرح توجیهی احداث بوستان روستایی در دهستان زیوه بخش انگوت با مساحت 5 هکتار، آبیاری، مراقبت و نگهداری از طرح جنگل‌کاری سنواتی ایرنواش گرمی به مساحت 20 هکتار و بررسی و تکمیل پرونده متقاضیان اجرای طرح جنگل‌کاری اقتصادی با گونه های مثمر جنگلی در مساحتی بالغ بر 30 هکتار، که پیش‌بینی می‌شود حداقل 20 هکتار آن تا پایان سال جاری واگذار و به مرحله اجرا درآید.
وی اجرای پارک آبخیزداری اله درق گرمی را یک گام بزرگ در حوزه منابع طبیعی این شهرستان دانست و گفت: علاوه بر آن ایجاد کمربند حفاظتی و بنچ مارک در سطح اراضی ملی شهرستان به تعداد 196 سازه و به طول 19 کیلومتر و اعتباری بالغ بر 520 میلیون ریال و همچنین کاشت نهال از گونه‌های جنگلی به طول 6 کیلومتر از دیگر اقدامات انجام شده است.

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 114899 -1 -1

اردبيل
بيله سوار
پارس آباد
خلخال
كوثر
گرمي
مشكين شهر
نمين
نير
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse