مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ پنج شنبه ۳ مهر -اِلخَميس ٦ صفر ١٤٤٢ - Thursday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  673   بازدید    تاریخ درج مطلب  2/1/1397    
 
 
ابلاغ احکام بازنشستگی زودرس برای ۳۰ هزار بیمه شده اجتماعی/ ایجاد ۱۲۰ هزار شغل در روستاها

وزیر رفاه گفت: احکام بازنشستگی زودرس برای ۳۰ هزار نفر از بیمه شدگان صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر آماده شده است که حق بیمه این افراد در ۸ سطح تعیین شده است.

 علی ربیعی در مورد آخرین وضعیت صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر گفت: یک میلیون و 650 هزار نفر بیمه شده در این صندوق داریم که در 4،3 سال اخیر روند افزایشی داشته است.

وی در مورد عدم گرایش روستائیان و عشایر به این بیمه گفت: یکی از مشکلات این بیمه عدم آشنایی روستائیان با خدمات این بیمه است چرا که در این بیمه اجتماعی بجز خدمت درمانی آن سایر خدماتش با دیگر بیمه‌ها یکسان است.

ربیعی افزود: ارزش دفترچه بیمه اجتماعی روستائیان را 4 برابر کرده‌ایم و این بیمه شدگان می‌توانند از خدمات بازنشستگی، از کارافتادگی و فوت استفاده کنند.

وزیر رفاه گفت: احکام بازنشستگی زودرس برای 40 هزار بیمه شده این صندوق در سال جدید آماده شده است.

وی گفت: شرایط خوبی برای بیمه شدگان در نظر گرفته‌ایم تا آنها در 8 سطح، بتوانند حق بیمه‌های متفاوتی بپردازند بنابراین برای هر فردی توان مالی‌اش دیده شده است.

وی گفت: این سطوح حق بیمه از 400 تا 900 هزار تومان است که دولت ماهانه 2 برابر آن را خودش می‌پردازد و از میان حداقل دستمزد، یک دوم برای این افراد تعیین شده است.

وی گفت: هرکسی که در روستا زندگی می‌کند چون در حوزه مشاغل کشاورزی تعریف می‌شود مشمول این بیمه خواهد بود و بیمه شدگان بیمه بیکاری، مستمری بگیری، بازنشستگی، حوادث، فوت و از کارافتادگی را می‌گیرند و فقط در بحث درمان، بیمه سلامت خدمات درمانی برایشان تعریف کرده است.

وزیر رفاه گفت: طرحی که در اشتغال روستایی و عشایر دنبال می‌کنیم به گونه‌ای است که 120 هزار شغل در روستاها ایجاد خواهیم کرد، با سازمان فنی و حرفه‌ای برنامه‌های زیادی داریم همچنین برای کسانی که وام دریافت می‌کنند شرایطی ایجاد شده که بیمه اجتماعی هم بشوند در واقع می‌خواهیم مشاغل روستایی را با بیمه اجتماعی گره بزنیم.

ربیعی گفت: با تدابیر انجام شده و کمک گرفتن از کارگزاری‌های بیمه‌، دهیاری‌ها و شورای روستاها منحنی بیمه روستایی رو به افزایش رفته است.

وی گفت: سالمندی با فقر نباید توأم باشد در حالیکه در بعضی از روستاها اینچنین است و فقدان شغل پایدار باعث فقر شده است.

وی گفت: در جلسه بعدی دولت لایه میانی نظام چندلایه تأمین اجتماعی در دستور کار قرار خواهد گرفت که در آن به بیمه اجتماعی فراگیر هم پرداخته خواهد شد.

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 114831 -1 -1

اردبيل
بيله سوار
پارس آباد
خلخال
كوثر
گرمي
مشكين شهر
نمين
نير
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse