مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ جمعه ۱۷ مرداد -اِجُّمعَة ١٧ ذو الحجه ١٤٤١ - Friday August 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  757   بازدید    تاریخ درج مطلب  2/1/1397    
 
 
آموزش ۲۰۰ قرآن‌آموز در مؤسسه «امام حسن مجتبی(ع)» هشترود

گروه فعالیت‌های قرآنی- مدیر مؤسسه قرآنی امام حسن مجتبی (ع) هشترود، با بیان اینکه ۲۰۰ قرآن‌آموز در کلاس‌های آموزشی این مؤسسه حاضر می‌شوند، گفت: روخوانی، روانخوانی، تفسیر، حفظ، تجوید و کلاس‌های هنری و فرهنگی از گرایش‌های آموزشی موسسه قلمداد می‌شوند.

فاطمه محمدپور، مدیر مؤسسه قرآنی امام حسن مجتبی(ع) هشترود ، با بیان اینکه ۲۰۰ قرآن‌آموز در کلاس‌های آموزشی این مؤسسه حاضر می‌شوند، گفت: روخوانی، روانخوانی، تفسیر، حفظ، تجوید و کلاس های هنری و فرهنگی از گرایش های آموزشی موسسه قلمداد می شوند.

آموزش 200 قرآن آموز در مؤسسه قرآنی امام حسن مجتبی(ع) هشترود

وی افزود: قرآن روش درست زیستن را به انسان می‌آموزد و برنامه‌ای را که دربرگیرنده تمام ابعاد زندگی انسان و تضمین کننده سعادت فردی و اجتماعی و دنیوی و اخروی اوست، ارائه می‌دهد، به میزانی که انسان آموزه‌ها و دستورهای قرآن را در زندگی به کار بندد، موفقیت کسب خواهد کرد اما هر اندازه از قرآن فاصله بگیرد، دچار خسارت و ضرر خواهد شد.

وی از پایه‌های قرآن آموزان گفت و خاطرنشان کرد: قرآن آموزان مؤسسه در پایه‌های سنی نونهال، نوجوان، جوان و بزرگسال در کلاس های آموزشی حاضر می شوند.

محمدپور ضمن بازگو نمودن تاثیر قرآن در الگوی زندگی ادامه داد: وقتی قرآن الگوی زندگی شود تاثیر خود را روی فرهنگ و اقتصاد می گذارد و فرد قانع شده و تجمل گرایی از میان می رود.

مدیر مؤسسه قرآنی امام حسن مجتبی(ع) هشترود یادآور شد: با قرآن فرصت‌ها نمی سوزد و از زمان به بهترین وجه استفاده می‌شود که پشیمانی را به دنبال نخواهد داشت.

وی با اشاره به فرموده پیغمبر(ص) افزود: پیامبراکرم(ص) می فرمایند: قرآن سفره پر برکت الهی است؛ آن را یاد بگیرید و تا می‌توانید در این راه بکوشید؛ زیرا قرآن نور آشکار و شفای سودمند الهی است. قرآن را یاد بگیرید؛ چون خداوند به جهت فراگرفتن آن، شما را به درجه اعلای شرافت خواهد رساند.

محمدپور قرآن کریم را كاملترین پیام آسمانی دانست و تاکید کرد: قرآن كریم كامل‌ترین پیام آسمانی است كه بر پیامبر خدا(ص) نازل شده است، این كتاب آخرین كتابی است كه منشور سعادت بشر را داراست، از این رو باید جامع‌ترین، غنی‌ترین و پرمحتواترین كتاب آسمانی باشد، تا آن كه بتواند انسان‌ها را در طول تاریخ برای تكامل رهنمون شود.

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 114830 -1 -1

اخبار اداره کل
اخبار شهرستان ها
اطلاعیه ها و بیانیه ها
اخبار عمومی
اخبار نماز جمعه استان
اهداف سازمان
چارت سازمانی
معرفی اداره کل تبلیغات اسلامی
تکریم ارباب رجوع
تبیان
دفاتر تابعه
معاونت فرهنگی
معاونت اداری و مالی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse