مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ شنبه ۲۹ شهريور -اِسَّبِت ١ صفر ١٤٤٢ - Saturday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  564   بازدید    تاریخ درج مطلب  29/12/1396    
 
 
برآورد خسارت سرمازدگی باغات شهرستان کوثر بیش از 85 میلیارد تومان است

طبق برآوردهای کارشناسان، مبلغی بالغ بر 850 میلیارد ریال خسارت به باغات شهرستان کوثر وارد شده است.
رمای اخیر در سطح استان اردبیل در طی روزهای 26، 27 و 28 فروردین‌ماه سال جاری باعث وارد آمدن خسارت به درختان و محصولات سردرختی شهرستان کوثر شده که طبق برآوردهای کارشناسان جهاد کشاورزی مبلغی بالغ بر 850 میلیارد ریال را شامل می‌شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل ظهر امروز در بازدید از باغات شهرستان کوثر اظهار کرد: آمار مربوط به تسهیلات، استمهال وام‌های بانکی و گزارش‌های جداگانه استانداری و سازمان جهاد کشاورزی استان برای حوزه معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی ارسال گردیده است.
خلیل نیکشاد افزود: طی تمهیدات اندیشیده شده بازدیدهایی در طول هفته جاری از سوی وزارت جهاد (معاونت تخصصی) از سطح و حجم خسارت‌ها بر محصولات باغی استان انجام خواهد شد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل خاطر نشان کرد: بعد از بازدیدهای وزارتی از باغات، با حضور مدیر کل بحران استانداری در جلسه‌ای مشترک هم‌اندیشی و همفکری مناسبی برای اتخاذ تصمیماتی در شأن و تراز خسارت دیدگان برآورد شده و نهایی خواهد شد.
نیکشاد در ادامه با اعلام برآورد اولیه خسارت در سطح استان تا مبلغ 700 میلیارد تومان، بیان داشت: کارشناسان سعی در ارزیابی دقیق سطح ریالی و هکتاری خسارت‌ها دارند.
وی افزود: بعد از سرمازدگی گزارشات مربوطه به مبادی و مقاصد هدف در استان (استانداری و مدیریت بحران) و وزارت (حوزه معاونت) ارسال شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل در پایان با توصیه به باغداران در خصوص تیمار بعد از سرمازدگی برای درختان آسیب دیده، افزود: تیمار بعد از سرما در مفهوم تغذیه باغات، مسائل بهداشت باغ و سایر مسائل فنی ایجاب می‌کند که از باغات به عنوان سرمایه استانی و ملی حفظ و صیانت کنیم.

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 114605 -1 -1

اردبيل
بيله سوار
پارس آباد
خلخال
كوثر
گرمي
مشكين شهر
نمين
نير
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse