مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ جمعه ۱۷ مرداد -اِجُّمعَة ١٧ ذو الحجه ١٤٤١ - Friday August 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  377   بازدید    تاریخ درج مطلب  29/12/1396    
 
 
آموزش ۷۰ قرآن آموز در خانه قرآن نورالزهرا شهرجدید سهند

مدیر خانه قرآن نورالزهرا شهرجدید سهند، با بیان اینکه ۷۰ قرآن آموز در کلاس‌های آموزشی این خانه قرآن حاضر می‌شوند، گفت: قرآن آموزان در رشته‌های روخوانی، روان خوانی، حفظ، تجوید و مفاهیم مشغول آموزش هستند.
لعیا علی‌نژاد، مدیر خانه قرآن نورالزهرا شهرجدید سهند ، با بیان اینکه ۷۰ قرآن آموز در کلاس‌های آموزشی این خانه قرآن حاضر می‌شوند، گفت: قرآن آموزان در رشته‌های روخوانی، روان خوانی، حفظ، تجوید و مفاهیم مشغول آموزش هستند.
آموزش 70 قرآن آموز در خانه قرآن نورالزهرا شهرجدید سهند
وی با بیان آثار خواندن قرآن افزود: اگر ما به آثار خواندن قرآن توجه و قرآن را مانند دوستی در زندگی انتخاب کنیم، آیاتش را بخوانیم و در معانی آسمانی اش تفکر کنیم، پس از مدتی زندگی مان سرشار از نور، روشنایی، طراوت و زیبایی خواهد شد.
علی نژاد از پایه های سنی قرآن آموزان این خانه قرآن گفت و خاطرنشان کرد: قرآن آموزان در این خانه قرآنی در رده های سنی نونهال، نوجوان، حوان و بزرگسال هستند.
مدیر خانه قرآن نورالزهرا شهرجدید سهند یادآور شد: برای آموزش قرآن در هر کشوری، با توجّه به مشترکات حروف و قواعد خواندن و نوشتن آن‌ها با قرآن، شیوه‌های متفاوتی به کار گرفته می‌شود. این شیوه‌ها با توجه به پیشرفت فنون آموزش و ابتکار و خلاّقیت معلّمان مؤمن و متعهّد، همیشه در حال تکامل و پیشرفت بوده و است. سعی همه بر این است که در کوتاه‌ترین مدت، مسلمانان را با قرائت صحیح قرآن کریم آشنا کنند تا در پرتو آشنایی با معارف آن، در صراط مستقیم قرار گیرند و از نور هدایتش بهره‌مند شوند.
وی بااشاره به فرموده پیامبراکرم(ص) افزود: پیغمبر(ص) می فرمایند: هر آیه ای از قرآن، درجه‌ای در بهشت و چراغی در خانه های شماست.
علی‌نژاد، قرائت از روی قرآن را در تکثیر نسخه ‌ای قرآن تاثیرگذار دانست و تاکید کرد: قرائت از روی قرآن باعث تکثیر و ازدیاد نسخه های قرآن شده و از فرسوده، کهنه شدن قرآن و از بین رفتن آن پیشگیری می شود زیرا اگر در قرائت قرآن تنها به نیروی حافظه قناعت و اکتفا شود، مسلمانان به نسخه‌های قرآن احساس نیاز نمی کنند و تدریجا متروک و فراموش می شود و در این صورت نه تنها نسخه های قرآن رو به ازدیاد و فزونی نمی رود بلکه کم کم از بین رفته و یا کمیاب خواهد شد.

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 114565 -1 -1

اخبار اداره کل
اخبار شهرستان ها
اطلاعیه ها و بیانیه ها
اخبار عمومی
اخبار نماز جمعه استان
اهداف سازمان
چارت سازمانی
معرفی اداره کل تبلیغات اسلامی
تکریم ارباب رجوع
تبیان
دفاتر تابعه
معاونت فرهنگی
معاونت اداری و مالی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse