مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ دوشنبه ۱ بهمن -اِلأِثنين ١٤ جمادي الاولي ١٤٤٠ - Monday january 2019
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  141   بازدید    تاریخ درج مطلب  29/12/1396    
 
 
اصولی برای رسیدن به موفقیت

گاهی اوقات در زندگی به‌شدت احساس ناامیدی می‌کنیم. دلیل بسیاری از این ناامیدی‌های زندگی، این است که به‌جای اینکه از «خودمان» انتظارات زیادی داشته باشیم، از «دیگران» انتظار داریم. روابط ما را همین انتظارات شکل می‌دهند. از خودتان انتظارات زیادی داشته باشید و برای برآورده کردن آنها تلاش کنید؛ خواهید دید چه احساس ارزشمند و چه رضایت دلنشینی به سراغ‌تان می‌آید. دیگر زمان آن فرا رسیده است که به خودتان متکی باشید و تا آنجا که می‌توانید به دیگران وابسته نباشید.چه دلیلی برای ناامیدی وجود دارد وقتی‌ که روی خودتان حساب باز می‌کنید؟ از ٧ اصل زیر کمک بگیرید و به‌سوی موفقیت و خوشبختی پیش بروید.

خودآگاه باشید

خودآگاهی را می‌توان این‌گونه تعریف کرد: «خودآگاهی یعنی توانایی درک درست احساسات». خود آگاه بودن یعنی اینکه بدانیم در شرایط مختلف چه احساسی داریم و آن را در هر وضعیت به‌خصوص، پیش‌بینی کنیم.اما زمانی که خودآگاهی ندارید، واکنش‌های شدیدی خواهید داشت، عصبانی خواهید بود یا ترس بر شما چیره خواهد شد. دیگران از انتظارات شما آگاه نیستند، نمی‌توانند ذهن شما را بخوانند، احساسات شما را پیش‌بینی کنند، آنها را برانگیزند و آماده مواجهه با واکنش شما باشند! اگر این واقعیت را باور نداشته باشید، دوستان و اطرافیان خود را دلسرد خواهید کرد. تا زمانی که شروع به صحبت نکنید، دیگران نمی‌دانند که چه احساسی دارید. باید درست با دیگران ارتباط برقرار کنید و اگر بتوانید احساسات و افکار خود را با دیگران در میان بگذارید، به‌ سرعت راه موفقیت را طی خواهید کرد.

از خودتان قدردانی کنید

اگر همیشه از عملکردتان راضی باشید و از خودتان قدردانی کنید، راه پیشرفت را بر خودتان می‌بندید. به خودتان متعهد باشید و افکار، احساسات و ایده‌هایتان را پیش خودتان نگه دارید. برای اینکه احساس خوبی داشته باشید، نیازی به تایید دیگران ندارید.از طرفی، قرار نیست زندگی کنید تا انتظارات دیگران را برآورده کنید. هرچقدر که بیشتر خود و تصمیماتتان را تایید کنید، کمتر به تایید دیگران نیاز خواهید داشت. شهامت داشته باشید و خودتان باشید، اهداف خودتان را بدون مقایسه خودتان با دیگران، دنبال کنید.برای موفقیت، هیچ‌گاه نباید موفقیت دیگران را ضعف پیشروی خود تلقی کنید.

برای خودتان ارزش قائل باشید

سعی نکنید آن‌گونه باشید که دیگران می‌خواهند؛ چراکه خود واقعی‌تان را گم می‌کنید. شاید برای برخی افراد ارزشمند نباشید، اما هیچ‌وقت تردید نداشته باشید که برای برخی دیگر، غیرقابل جایگزین خواهید بود. به‌جای اینکه اسیر افرادی شوید که شما را پس می‌زنند، ارزش خود را در همراه شدن با کسانی که قدردان حضور شما هستند نشان دهید.فراموش نکنید که مهم نیست چقدر خوب هستید. همیشه افرادی هستند که از شما خوش‌شان نمی‌آید. اصلا هم برایشان مهم نیست که شما چقدر خوب و سخت‌کوش هستید. زمانی که واقعا ارزش خود را درک کردید، دیگر هیچ‌وقت برای دستیابی به یک جایگاه با دیگری رقابت نخواهید کرد. هنگامی که بحث درباره موفقیت شماست، مذاکره نخواهید کرد! یا موفق هستید و یا نیستید!

از دیگران بی‌نیاز باشید

یاد بگیرید که با دستاوردها، وظایف و مسئولیت‌های خودتان زندگی کنید. منتظر نباشید که دیگران تغییر کنند. تلاش نکنید که دیگران را کنترل کنید. بر روی تغییراتی که برای رسیدن به سطح مطلوب موفقیت و اعتمادبه‌نفس نیاز دارید تمرکز کنید.اگر منتظر تغییر شخصی دیگر باشید، انگار که فرمان زندگی خود را به‌دست او داده‌اید. منتظر نباشید که شخصی غیر از خودتان، شما را به آن سطح از موفقیتی که می‌خواهید برساند. هر چقدر بیشتر شایسته و توانمند باشید، به دیگران کمتر نیاز خواهید داشت و راحت‌تر با آنها تعامل خواهید داشت.

عزت نفس داشته باشید

انسان‌هایی که واقعا قدرتمند هستند هیچ‌گاه نیاز ندارند که توضیح دهند که چرا شایسته احترام‌ هستند؛ بلکه خیلی راحت کسانی را که به آنها احترام نمی‌گذارند همراهی نمی‌کنند. دیگران تنها به همان اندازه‌ای که برای خود احترام قائل هستید به شما احترام خواهند گذاشت. این را بپذیرید که برخی اوقات بهترین چیزی که می‌توانید بگویید «نه» است. مرزهایی مشخص برای عزت نفس خود در نظر داشته باشید.اگر از دیگران انتظار احترام داشته باشید رنج خواهید کشید. هیچ‌گاه انجام کاری را که خودتان از پس آن بر می‌آیید از دیگران درخواست نکنید. زمانی که شرافت نفس را تمرین می‌کنید، به خودتان این شانس را می‌دهید که خوشحال و موفق باشید.

خودتان را بپذیرید

همه ما انسانیم. با وجود همه کمبودهایی که داریم، باید خودمان را بپذیریم. زمانی که خودتان را بپذیرید، متوجه می‌شوید که دیگران هم مثل شما یک انسان هستند. دیگر از آنها انتظار نخواهید داشت که همانند آنچه تصور می‌کردید باشند. دیگر با کوتاهی آنها عصبانی نخواهید شد.بر روی پیشرفت فردی خود متمرکز باشید. بدون در نظر گرفتن همه کمبودهایی که وجود دارد، به دنبال راه‌هایی باشید که زندگی شما را غنی، هیجان‌انگیز، تکمیل و شاداب خواهند کرد. زندگی کردن با این رویکرد، نیاز شما به کنترل کردن دیگران را کاهش خواهد داد. درنتیجه، به شخصی سالم‌تر برای تعامل و کار تبدیل خواهید شد. بعد از اینکه دست از انتظارات بالای خود از دیگران برداشتید، شروع به قدردانی از آنها خواهید کرد و برای رسیدن به اهداف‌تان به خودتان تکیه می‌کنید.

خودتان را دوست داشته باشید

از خصوصیات چالش‌برانگیز خود آگاه باشید. شخصیت شما همواره باید در حال رشد باشد. در زندگی، با توانایی پیروزی در سختی‌ها و ناامنی‌ها سنجیده می‌شوید، نه با دوری کردن از آنها. اگر به همان نسبتی که بر روی رشد خود و اینکه چگونه با تغییر خود موفق خواهید بود، تمرکز کنید، حس کنترل و اعتمادبه‌نفس‌تان به نحو چشمگیری افزایش پیدا می‌کند. موفقیت فقط به معنی خوب بودن نیست. باید زمانی که حس می‌کنید به چالش کشیده شده‌اید، به خودتان بیشترین تعهد را داشته باشید.

منبع: روزنامه آرمان

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 114355 -1 -1

جامعه شناسی
روانشناسی
آسیب شناسی اجتماعی
خانواده
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse