مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ يکشنبه ۶ مهر -اِلأَحَّد ٩ صفر ١٤٤٢ - Sunday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  576   بازدید    تاریخ درج مطلب  29/12/1396    
 
 
رئیس امور عشایری گرمی:17 میلیارد ریال تسهیلات به عشایر شهرستان گرمی پرداخت شد

رئیس امور عشایری گرمی گفت: در طول سال گذشته 17 میلیارد ریال تسهیلات به عشایر شهرستان گرمی پرداخت شده است.

بابک سرداری، اظهار کرد: از محل تسهیلات کار و اشتغال مبلغ 17 میلیارد ریال به تصویب کارگروه مربوطه رسیده و مسیر ارائه تسهیلات به عشایر همچنان ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در 112 قشلاق عشایری این شهرستان به طور مداوم آبرسانی سیار انجام می‌شود، افزود: طی دو ماه 32 پانل خورشیدی در بین عشایر شهرستان در مناطق فاقد برق برای تأمین این نعمت خدادادی واگذار شده است.

رئیس امور عشایری گرمی مغان بیان کرد: هماهنگی و تصویب ساخت پل قشلاق چرتقلو از محل اعتبارات دهیاری، بازدید از ییلاق زنگیر به همراه فرماندهی محترم مرزبانی جهت برآورد هزینه تسطیح و شن‌ریزی جاده ییلاقی زنگیر، هماهنگی و تحویل 2 مورد وسایل ضروری زندگی برای عشایر آسیب دیده از آتش‌سوزی و تیغ‌زنی جاده قشلاقی بخشعلی به زیوه از خدمات انجام یافته برای عشایران در یک سال گذشته بوده است.

وی با بیان اینکه 20 تن آرد در بین عشایر به صورت مداوم و ماهانه توزیع می‌شود، تصریح کرد: شن‌ریزی و تسطیح جاده قشلاقی حاج عباس‌علیا و سفلی، رفع عیوب شبکه آبرسانی قشلاقات چات و چرتقلو، شن ریزی و تسطیح جاده تولان و برگزاری 2 مورد دوره‌های آموزشی متناسب برای عشایر منطقه از دیگر اقدامات امور عشایری شهرستان گرمی در سال گذشته بوده است.

سرداری تولید 2 هزار و 500 تن گوشت قرمز، یک هزار و 45 تن شیر و 167 تن پنیر در طول سال را از تولیدات عشایر گرمی دانست و گفت: جمعیت عشایر گرمی 7 هزار و 563 نفر در قالب یک هزار و 443 خانوار است که در در 102 قشلاق این شهرستان ساکن هستند.

وی اضافه کرد: 8 پروژه شاخص در حوزه امور عشایری شهرستان گرمی مغان تعریف شده و بزودی اجرایی می‌شود که با حمایت همه جانبه مجموعه فرمانداری شهرستان به مرحله نهایی رسیده است.

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 114344 -1 -1

اردبيل
بيله سوار
پارس آباد
خلخال
كوثر
گرمي
مشكين شهر
نمين
نير
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse