مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ يکشنبه ۳۰ شهريور -اِلأَحَّد ٢ صفر ١٤٤٢ - Sunday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  570   بازدید    تاریخ درج مطلب  29/12/1396    
 
 
آلودگی ۲۰۰ هکتار از جنگل‌های خلخال به آفت پروانه دم قهوه‌ای

فرماندار شهرستان خلخال گفت: متاسفانه 20۰ هکتار از جنگل‌های شهرستان خلخال به آفت پروانه دم قهوه‌ای آلوده شده است.
فریدون بابایی در بازدید از بخشی از جنگل‌های منطقه خوجین و فنیارود خلخال در جمع خبرنگاران اظهار کرد: متاسفانه بیش از 200 هکتار از جنگل‌های این منطقه آلوده به آفت پروانه دم قهوه‌ای است و شیوع این آفت رو به گسترش است.
وی با بحرانی اعلام نمودن این وضعیت و خطر آسیب به جنگل‌های بلوط شهرستان خلخال گفت: در این منطقه جنگلی که مشرف به روستای مجره، و اندبیل است خطر، 500 هکتار از جنگل‌ها را تهدید می‌کند.


فرماندار شهرستان خلخال تصریح کرد: امکانات شهرستانی اداره منابع‌طبیعی و آبخیزداری و جهادکشاورزی استان اردبیل و شهرستان خلخال جوابگوی دفع این آفت در حال انتشار نیست رو نیازمند ورود مسؤولین کشوری و تصمیم‌گیری سریع برای حل این بحران در جنگل‌های شهرستان خلخال است.
بابایی با اشاره به اهمیت جنگل‌های شهرستان خلخال و تذکر این موضوع که 80 درصد جنگل‌های استان اردبیل در خلخال واقع شده، افزود: به لحاظ وسعت جنگل‌های خلخال در مناطق جنوبی‌تر این شهرستان و اتصال آن به جنگل‌های شهرستان تالش و استان گیلان این خطر بخش وسیعی از این جنگل‌های ملی را تهدید می‌کند که نیازمند تصمیم‌گیری سریع مسؤولین کشوری است.
وی اعلام کرد: در بخش وسیعی از مناطق ورودی به جنگل به حفظ باغات اهالی و روستائیان در روستای خوجین و مجره مبارزه با این آفت به صورت حضور نیروی انسانی با امکانات مکانیکی آغاز شده ولی این امکانات در بخش وسیع جوابگو نیست.
آفت پروانه دم قهوه‌ای گونه‌ای مقاوم از آفت درختان مثمر وغیر‌مثمر است که در بهار شیوع آن آغاز و تا فصل تابستان با تبدیل شدن به پروانه و انتشار آن، این آفت گسترش چند مرحله‌ای خود را ادامه می‌دهد تا در نهایت سیر رشد این پروانه تکمیل و نهایی شود.

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 114248 -1 -1

اردبيل
بيله سوار
پارس آباد
خلخال
كوثر
گرمي
مشكين شهر
نمين
نير
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse