مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۸ جمعه ۲ فروردين -اِجُّمعَة ١٥ رجب ١٤٤٠ - Friday March 2019
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  191   بازدید    تاریخ درج مطلب  29/12/1396    
 
 
ضرورت به کارگیری شیوه‌های خلاقانه و نوآوری برای بهبود ترافیک اردبیل

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر اردبیل گفت: ايجاد شهر هوشمند و الكترونيكی و به کارگیری شیوه‌های خلاقانه در بهبود ترافیک اردبیل راهگشا خواهد بود.

یعقوب هاشمی اظهار کرد: در ارتباط با بخش حمل و نقل و ترافیک شهری هرگونه اقدام در خصوص بهبود وضعیت ترافیک شهری از موضوعات دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی محسوب خواهد شد.

وی افزود: خوشبختانه با تصویب طرح جامع حمل و نقل و ترافیک شهری اقدامات اساسی از ابعاد مختلف (نرم‌افزاری و سخت‌افزاری) یعنی هوشمندسازی و توسعه کالبدی شبکه‌های معابر و ارتباطی از طریق احداث پل‌های زیر گذر و روگذر اجرا شده است.

هاشمی ادامه داد: در سال‌های آتی نیز بر اساس برنامه‌های درنظر گرفته شده در این محور عمل خواهد شد که از آن جمله می‌توان به اجرای پروژه‌های پل روگذر قدس و پل بسیج که در تکمیل کمربندی دوم شهر اجرا شده است، اشاره کرد.

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر اردبیل بیان کرد: ایجاد مرکز کنترل و حمل و نقل ترافیک با مشارکت بخش خصوصی از جمله برنامه‌های سال ٩٧ قرار گرفته که پایه و اساس ایجاد شهر هوشمند و الکترونیکی را می‌توان از این موضوع تعریف کرد تا در بهبود و کارایی حمل ونقل و افزایش بهره‌وری در انرژی سوخت و کاهش زمان سفر موثر بوده و از لحاظ روانی بر رفتار اجتماعی و اقتصادی ساکنین شهری اثرات مثبت برجای گذارد.

هاشمی یادآور شد: در این خصوص از جمله برنامه‌های مؤثر در سال ٩٧ می‌توان به اعمال تسهیلات ویژه در جهت توسعه احداث پارکینگ‌های عمومی از طریق مشارکت و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و اعمال شرایط مناسب برای اجرای طرح‌های شبکه‌های معابر مصوب طبق طرح تفصیلی شهرداری در ارتباط با عقب نشینی‌ها در زمان نوسازی و بازسازی‌های مورد نظر اشاره کرد.

وی توضیح داد: احداث پل‌های عابر پیاده در سطح شهر بخصوص در نقاط حادثه خیز از جمله در معابر اصلی ( کمربندی اول و دوم)، تجهیز و نوسازی و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی و فرهنگ سازی عملیاتی به استفاده از سفرهای داخلی از ناوگان عمومی و پرهیز از سفرهای غیرضروری و تک سرنشینی از جمله برنامه و اقدامات شورای شهر و شهرداری می‌باشد.

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر اردبیل بیان کرد: در ارتباط با مقاوم سازی و انعطاف‌پذیری و یا به اصطلاح نمود عینی اقتصاد مقاومتی در حمل و نقل و ترافیک به تصویب طرح تفصیلی ساماندهی مرکز شهر ( محدوده میدان سرچشمه) به جهت نقش کاربری‌های درمانی و بهداشتی با محوریت ایجاد محدودیت به عبور و مرور خودروها و تقویت عملکرد عابر پیاده و تمرکززدایی کاربری‌های ترافیک‌زا از مرکز شهر و توزیع مناسب آن در مکان‌های تعریف شده در سطح شهر عمل می‌شود .

هاشمی یادآور شد: از دیگر کاربری‌های مهم شهری در پایداری بحث  ترافیک، موضوع کاربری و عملکرد محل فعلی بازار آهن‌فروشان می‌باشد که خوشبختانه اقدامات اولیه و اساسی برای انتقال آن به مکانی خارج از محدوده شهر صورت گرفته و طبق برنامه مدون عملیاتی اجرایی آن انجام خواهد شد.

وی تأکید کرد: با توجه به شرایط خاص موضوع انتقال بازار آهن فروشان، مشارکت صاحبان غرفه و شاغلین در مجموعه مذکور و نهادهای مرتبط در تسریع عملیاتی نمودن این پروژه نقش اساسی داشته و با  توجه به مساحت محل مورد نظر به عنوان فضای عمومی و تفریحی و قابلیت بهره برداری در زمان مدیریت بحران می‌توان سرمایه‌گذاری کرد.

هاشمی ادامه داد: با توجه به اینکه در اقتصاد مقاومتی اساس و مبنای مباحث علمی، سیستمی بودن عملکردها و برنامه‌ها است، امیدواریم درمجموعه شورای شهر و شهرداری با مشارکت مردم و تمام دستگاه‌های اجرائی دست به دست هم بدهیم تا با حمایت از نیروی انسانی متعهد و متخصص و ارتقای کیفیت تولیدات داخلی و حفظ محیط زیست در راستای عملیاتی نمودن واقعی اقتصاد مقاومتی نقش موثری ایفا شود.

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 114227 -1 -1

اردبيل
بيله سوار
پارس آباد
خلخال
كوثر
گرمي
مشكين شهر
نمين
نير
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse