مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۸ جمعه ۲ فروردين -اِجُّمعَة ١٥ رجب ١٤٤٠ - Friday March 2019
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  212   بازدید    تاریخ درج مطلب  24/12/1396    
 
 
به یک افسرده چه بگوییم تا خوب شود؟

من به خاطر تو اینجا هستم

این که در کنار فرد افسرده فقط بنشینید و به درد دل او گوش کنید کار خیلی خوبی است اما افسرده ها دوست دارند بیشتر محبت دیگران را بشنوند تا آن را لمس کنند. پس به دوست افسرده تان بگویید من فقط به خاطر تو اینجا هستم تا او کم کم به ارزش واقعی خودش پی ببرد.

بیا یک کاری با هم بکنیم

افسرده ها به صورت غیرعمد درگیر افکار خودشان هستند، فکرهایی که بیشتر آن ها منفی است. آن ها همه اش در حال فکر کردن به این قضیه هستند که چطور خلاف آنچه در زندگی شان می گذرد عمل کنند. فکر می کنند و چون تنهایی راهی پیدا نمی کنند بیشتر در افسردگی خودشان غوطه ور می شوند. بهترین کار این است که نگذاریم آدم افسرده زیاد فکر کند. گفتن این جمله و عمل به آن هر افسرده ای را بهتر می کند. مثلا بیا برویم پیاده روی و آنجا حرف بزنیم. یا مثلا بیا بریم استخر!

 من نمی دانم تو دقیقاً چه احساسی داری، اما به نظرم که حس بدی باید باشد

بر خلاف آنچه همه تصور می کنند اصلا نباید به یک فرد افسرده گفت که می دانید چه احساسی دارد. افسرده ها همیشه به دنبال این هستند که بگویند دردشان با دیگران فرق دارد. بگذارید آن ها این طور فکر کنند. اما طور دیگری آرامشان کنید. به دوست افسرده تان بگویید نمی توانید دقیقا جای او باشید و احساس او را درک کنید اما حتما می فهمید که چه قدر باید برایش دردناک باشد. این طوری او هم با شما کنار می آید.

منبع: سایت بیتوته

 

 

 تو را رها نمی‌کنم

وقتی کسی افسرده است و غمگین تقریبا به هیچ مساله ای نمی تواند درست و منطقی فکر کند. این جور مواقع هر چه به او بگویید که می خواهید کمک اش کنید کار را بدتر می کنید برای این که افسرده ها به شدت از آدم های معمولی گریزان هستند. برای همین باید صبوری به خرج بدهید. به او نشان بدهید که با همه پس زدن ها باز هم خیال کمک به او را دارید. به او بگویید او را تحت هیچ شرایطی تنها نمی‌گذارید تا این که دوباره روحیه‌اش شاد شود. مطمئن باشید یک جایی کم می آورد و خودش از شما کمک می خواهد.

 

بیا در آغوشم عزیزم!

کافی است این جمله را به هر فرد افسرده ای که در کنارتان دارید بگویید تا آتشفشان احساسات او فوران کند. این جور مواقع دیگر فرد هیچ مقاومتی در برابر شما نخواهد کرد. به شما پناه می آورد و هر چه در دل دارد با شما در میان می گذارد.

 

 

برای درمان افسردگی: گاهی اصلا هیچ‌ چیزی نگوییم

در برخورد با یک آدم افسرده همه فکر می کنند که باید از نیروی کلام استفاده کنند و هر چه حرف خوب در سال های عمرشان یاد گرفته اند به پای او بریزند تا بلکه یکی افاقه کند. در حالی که هیچ کمکی بهتر از شنونده بودن نمی تواند یک افسرده را آرام کند. در واقع گاهی هیچ حرفی نزدن بهتر از حرف زدن است. گاهی لازم است فقط کنار دوست افسرده تان باشید. به خانه اش بروید و بدون این که زیاد با هم حرف بزنید با هم چای بنوشید. این که بفهمد شما بدون هیچ کنجکاوی در کنارش هستید سر خیلی از صحبت ها باز می شود!

 

ایول!

13

Tags: روانشناسی

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 114148 -1 -1

جامعه شناسی
روانشناسی
آسیب شناسی اجتماعی
خانواده
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse