مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۸ جمعه ۲ فروردين -اِجُّمعَة ١٥ رجب ١٤٤٠ - Friday March 2019
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  226   بازدید    تاریخ درج مطلب  23/12/1396    
 
 
جادو کردن مخاطب

همواره شما وقتی فیلمنامه‌ای جذاب داشته باشید و یک گروه همدل،‌ حرفه‌ای و باانگیزه می‌توانید مخاطب را جادو کنید و با خود به هر کجا می‌خواهید ببرید.

پایتخت در هر فصل وارد دنیایی جدید می‌شود، گاه در تهران دودزده، گاه در مازندران و جنوب ایران با گنبد و گلدسته، گاه با مسابقات کشتی پیشکسوتان و... این‌بار مخاطب را با خود به سفری خواهیم برد که بسیار سفری مهیج،‌ پرخطر و شیرین است.

سفری از شمال ایران به مناطق جنگ‌زده و بحرانی که بسیاری از آنها تجربه نشده و برای خود ما هم هیجان‌انگیز بود.

بخش مهم و کمتر تجربه شده پایتخت،‌ اتفاقا این‌بار در فضاهایی رخ می‌دهد که برای خود ما هم تازگی داشت. ما تمام آثار تولیدی داخلی، فیلم و سریال‌های خارجی را مرور کردیم که از تجارب آنها استفاده کنیم، ولی متاسفانه در این حد و اندازه و وسعت شاید پایتخت اولین تجربه با این حجم ویژوال افکت باشد.

شما تصور کنید 12،13 نفر سوار بر یک بالن غول‌پیکر، در ترکیه به هوا برود، سپس توفان و باران و مه شده، روی اقیانوس پرت می‌شود، سقوط می‌کند، می‌شکند و... همه اینها فقط با مدد ویژوال افکت و آقای فرید فصیحی که بسیار با انگیزه بودند، شکل گرفته و ماه‌هاست مرحله به مرحله پیش می‌رود یا بخش‌های جنگ‌ها و درگیری‌ها و... .

از سوی دیگر در بخش نویسندگی باید تاکید کنم که آقایان محسن تنابنده،‌ خشایار الوند و امیرحسین قاسمی نویسندگان مجموعه پایتخت 5 نهایت تلاش را کردند تا قصه جذابی بنویسند.

مسلما وقتی خانواده پایتخت به خارج از کشور می‌روند با خود قصه‌های شیرینی می‌آورند یا وقتی بالن‌سواری می‌کنند،‌ حتما موقعیت‌های بانمکی اتفاق می‌افتد.

همچنین ادامه ساخت مجموعه تلویزیونی پایتخت به سه رکن اساسی بستگی دارد:

1 ـ مخاطب آیا همچنان علاقه‌مند به پایتخت دیگری است یا نه؟ باید نیازسنجی و علاقه مخاطبان ارزیابی شود.

2 ـ آیا مدیران فرهنگی تلویزیون علاقه دارند به این نیاز مخاطبان پاسخ مثبت بدهند و برای ادامه پایتخت به عنوان یک برند و یک اثر ملی سرمایه‌گذاری کنند یا نه؟

3 ـ مهم‌ترین عامل و این‌که آیا گروه پایتخت و نویسندگان آن ایده‌های تازه‌ای دارند یا نه؟ چون ما معتقدیم هر گاه حرف تازه‌ای برای زدن داشته باشیم و به ورطه تکرار خودمان نیفتیم، حتما به ادامه آن فکر می‌کنیم.

منبع: روزنامه جام جم

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 114026 -1 -1

سینما
ادبیات
کتاب و کتابخوانی
هنری
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse