مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ جمعه ۲۳ آذر -اِجُّمعَة ٥ ربيع الثاني ١٤٤٠ - Friday December 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  153   بازدید    تاریخ درج مطلب  16/12/1396    
 
 
قرآن نقش بسیار بنیادی در اعتقادات امروزی مردم دارد

گروه فعالیت‌های قرآنی- عضو هیات علمی دانشکده الهیات و علوم اسلامی دانشگاه تبریز اظهار کرد: قرآن نقش بسیار عمیق و بنیادی در اعتقادات امروزی مردم دارد، چون پس از گذشت سال ۱۴۰۰ نسخه بدل ندارد.
حجت‌الاسلام عباس عباس زاده، عضو هیات علمی دانشکده الهیات و علوم اسلامی دانشگاه تبریز، اظهار کرد: قرآن نقش بسیار عمیق و بنیادی در اعتقادات امروزی مردم دارد، چون پس از گذشت سال ۱۴۰۰ نسخه بدل ندارد.
قرآن نقش بسیار بنیادی در اعتقادات امروزی مردم دارد


وی، افزود: قرآن کریم انسان را به تفکّر در جهانی که او را احاطه کرده است، ترغیب‌ و او را به شناخت کلیه رمز جهان هستی رهنمون می‌کند.
وی با استناد به آیه ۱۵۱ سوره بقره خاطرنشان کرد: در این آیه می خوانیم: چنان که در میان شما رسولی از خودتان فرستادیم که آیات ما را برای شما تلاوت می کند و نفوس شما را از پلیدی جهل پاک و منزّه می گرداند و به شما تعلیم کتاب و حکمت می دهد و آنچه را نمی دانید به شما می آموزد.
حجت‌الاسلام عباس زاده، ادامه داد: قرآن‌، دو کار اساسی نسبت به انسان‌ها بر عهده دارد: نخست آن‌ها را از هرگونه بیماری‌، عیب‌، ظلمت و نارسایی‌های فکری‌، اخلاقی و عملی پاک می‌سازد؛ سپس برای جوانه زدن شکوفه‌های‌ِ فضایل انسانی‌، آن‌ها را به سوی ارزش‌ها و صفات پسندیده و خداگونه هدایت و تربیت می‌کند..:
این استاد دانشگاه یادآور شد: قرآن كریم كتاب هدایت و تعلیم و تربیت انسان‌ها به سوی كمال و نزدیک شدن به خداوند متعال است.
حجت‌الاسلام عباس زاده، از لزوم شناخت قرآن برای تربیت انسان گفت و بیان کرد: تربیت و تزکیه انسان‌ها، برخورداری از جامعه‌ای ایده آل و سعادت جاودانه همگان در گرو شناخت قرآن‌، انس با آن‌، کسب معارف والای آن‌، عمل به احکام و دستورات این کتاب الهی است‌.
وی با اشاره به فرموده امیرالمومنین علی(ع) اافزود: مولای متقیّان علی(ع) می فرمایند: هر کس قرآن را پیش روی خو قرار داد، رهبر و پیشوای او به بهشت خواهد بود و هر کس آن را به پشت سرافکند طرد کننده و سوق دهنده او به سوی جهنم خواهد بود.
مشاور فرهنگی استاندار آذربایجان‌شرقی، قرآن را کلیات برنامه‌های زندگی بشر دانست و تاکید کرد: قرآن کلیات برنامه‌های زندگی بشر است که اگر خوب از این کتاب شریف و برنامه‌های آن در زندگی خود استفاده کنیم قطعاً محیطی سرشار از صفاو صمیمیت خواهیم داشت هم سعادت دنیوی را کسب خواهیم نمود و هم به سعادت اخروی که هدف نهایی همه ماست خواهیم رسید.

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 113882 -1 -1

اخبار اداره کل
اخبار شهرستان ها
اطلاعیه ها و بیانیه ها
اخبار عمومی
اخبار نماز جمعه استان
اهداف سازمان
چارت سازمانی
معرفی اداره کل تبلیغات اسلامی
تکریم ارباب رجوع
تبیان
دفاتر تابعه
معاونت فرهنگی
معاونت اداری و مالی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse