مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۸ يکشنبه ۴ فروردين -اِلأَحَّد ١٧ رجب ١٤٤٠ - Sunday March 2019
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  201   بازدید    تاریخ درج مطلب  29/11/1396    
 
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی اردبیل:توسعه صنایع تبدیلی همراه با برندسازی محصولات تولیدی باشند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: سیاست کلی سازمان جهاد کشاورزی توسعه صنایع تبدیلی همراه با برندسازی محصولات تولیدی است.
عدیل سروی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: استان اردبیل در زمینه صنایع تبدیلی و تکمیلی سالانه توانایی جذب حدود 2 میلیون تن انواع محصولات کشاورزی اعم از دامی، باغی ، زراعی و شیلاتی را دارد، به عبارت دیگر صنایع تبدیلی و تکمیلی استان این توانایی را دارد که نزدیک به 50 درصد مواد خام تولیدی بخش کشاورزی را فرآوری نموده و به میزان 1 میلیون 600 میلیون تن محصول فرآوری و بسته بندی شده را تولید کند.


وی افزود : در زمینه محصولات باغی تعداد 13 واحد سردخانه با ظرفیت اسمی 58 هزارتن و سرمایه گذاری 160 میلیارد ریال و با اشغال‌زایی 100 نفر مشغول به فعالیت هستند و میزان جذب سالانه آن‌ها 58 هزار تن است، در زمینه فرآوری میوه و و گیاهان دارویی نیز سالانه 12 هزار تن مواد خام تولیدی را جذب می‌کنند و سیاست کلی این سازمان این است که درکنار تقویت توسعه صنایع تبدیلی از برند سازی حمایت ‌کنیم.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی اردبیل تصریح کرد: در زمینه فرآوری دام و طیور نیز تعداد 33 واحد نیز سالانه 227 هزار تن جذب دارند در زمینه خوراک دام و طیور نیز تعداد 11 واحد سالانه 258 هزار تن مواد خام کشاورزی را جذب می‌کنند.
سروی بیان کرد: در زمینه محصولات زراعی نیز عملیات فرآوری توسط 44 واحد به صورت سالانه 492 هزار تن مواد تولیدی را به فرآوری می رسانند و از فساد و نابودی آن‌ها جلوگیری می‌کنند و این واحد ها برای تعداد 450 نفر ایجاد اشتغال دائم نموده و سال به سال در حال توسعه هستند.
وی اضافه کرد: به منظور تأمین نهاده کود مورد نیاز باغداران و زارعین نیز تعداد 2 واحد فرآوری کود در استان فعال هستند که سالانه 10هزار تن کود مورد نیاز بخش کشاورزی را تامین می‌کنند و از این لحاظ کمک بسیار موثری به افزایش میزان محصولات کشاورزی و باغی در واحد سطح می‌کنند.
سروی افزود: در استان تعداد 124 واحد تحت پوشش سازمان جهاد کشاورزی استا ن قرار دارد که هزینه صرف شده برای راه اندازی این واحد ها یک هزار و 790 میلیارد ریال بوده و با اشتغالزاییی یک هزار و 671 نفر سالانه 1 میلیون و 235 هزار تن انواع محصولات کشاورزی را جذب و فرآوری و روانه بازار مصرف می‌کنند.

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 113719 -1 -1

اردبيل
بيله سوار
پارس آباد
خلخال
كوثر
گرمي
مشكين شهر
نمين
نير
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse